Obecnie oferta kierowana jest dla nabywców Subaru. Wszystkie nowe auta wyposażane są w Inteligentny System Ratunkowy drugiej generacji (ISR2) oferowany przez Keratronik. ISR2 automatycznie rozpoznaje wypadek i przesyła sygnał do centrum monitoringu, którego pracownicy powiadamiają służby ratownicze. Dzięki temu można dotrzeć szybciej na miejsce wypadku, dodatkowo nie ma problemu z określeniem lokalizacji rozbitego pojazdu.

Ponieważ ISR wyposażony jest w funkcję antykradzieżowąrejestrator prędkości w trakcie wypadku osoby, które zdecydują się na korzystanie z niego mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Wszyscy kierowcy, którzy zadeklarują bezpieczną jazdę Warta zaoferuje 25 proc. zniżkę na ubezpieczenie komunikacyjne, naliczaną niezależnie od już posiadanych zniżek.

Warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie systemu ISR i wyrażenie zgody na badanie ostatniej minuty przed i minuty po wypadku (na podstawie zapisów z rejestratora). W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości na danym odcinku o ponad 30 km/h, kierowca zostanie obciążony 20 proc. udziałem własnym.

Drugim warunkiem uzyskania zniżki w przypadku niedoświadczonych kierowców jest wzięcie udziału w bezpłatnym szkoleniu Szkoły Jazdy Subaru. W przypadku starszych aut, które nie posiadają seryjnie montowanego ISR, można takie urządzenie zamontować. Koszt tej operacji wynosi ok. 2 tys. zł. System działa również za granicą, z tym, że wtedy zamiast łączyć się z centrum monitoringu nawiązuje połączenie z numerem 112.

Za program odpowiadają Subaru Import Polska, TUiR Warta, Keratronik oraz Szkoła Jazdy Subaru.

Mariusz Kamiński