W 2016 roku marka BMW świętuje swoje 100-lecie istnienia. Z tej okazji w marcu podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie zaprezentowano koncept Vision Next 100, a kolejną niespodzianką jest limitowana seria 7, która występuje pod nazwą Next 100 years. Auto powstało na bazie seryjnej wersji z przedłużonym rozstawem osi.

BMW Indivudual zbuduje tylko 100 egzemplarzy, które będą miały specjalne oznaczenie i logo wersji na desce rozdzielczej i oparciach siedzeń.

BMW 7 Next 100 years będzie się wyróżniało niebieską barwą nadwozia o nazwie Centennial, 20-calowymi dwubarwnymi obręczami kół. Siedzenia pokryto skórą Merino w białym odcieniu Smoke, która kontrastuje z czarnymi elementami deski rozdzielczej z drewnianymi panelami.

Do każdego egzemplarza dodawane jest ekskluzywne wieczne pióro Montblanc for BMW, które zostało specjalnie do tego auta zaprojektowane przez designerów firmy Montblanc i BMW.

Wersja Next 100 years oferuje do wyboru jeden z trzech silników. Podstawowy, to ośmiocylindrowy o pojemności skokowej 4.4 l i mocy 449 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm (750Li). W ofercie jest też plug-in-hybrid 740Le będący połączeniem czterocylindrowej jednostki benzynowej i silnika elektrycznego o łącznej mocy 336 KM oraz najmocniejszy M760Li, czyli 12-cylindrowy o pojemności skokowej 6.6 l i mocy 609 KM. Pierwsze dwa można zamówić z napędem czterech kół xDrive, co dla M760Li jest standardem.