Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chwali się kolejnym przetargiem na odcinek drogi ekspresowej S6, która ma usprawnić poruszanie się po Pomorzu. W ciągu kilku miesięcy 2020 r. (od sierpnia do grudnia) ogłoszono już przetargi na siedem odcinków trasy S6, w tym obwodnicę Trójmiasta, o łącznej długości ok. 104 km.

Nowy przetarg dotyczy odcinka między końcem obwodnicy Słupska (węzłem w Redzikowie) a węzłem Bobrowniki o długości ok. 16 km. Zwycięzca przygotuje także dwa węzły drogowe (Budy i Bobrowniki) oraz infrastrukturę przydrogową.

Droga S6 - aktualny stan budowy

W budowie w województwie pomorskim są już trzy odcinki drogi S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km.

Nowy przetarg na trasie S6 Foto: GDDKiA
Nowy przetarg na trasie S6

Natomiast w fazie przetargu już wcześniej znalazło się sześć odcinków drogi ekspresowej o łącznej długości ok. 88 km: Leśnice (k. Lęborka) - Bożepole Wielkie (ok. 22 km), druga jezdnia obwodnicy Słupska (dobudowa ok. 9,5 km), Bobrowniki - Skórowo (ok. 13,1 km), Skórowo - Leśnice (ok. 10,9 km) oraz jedna z najważniejszych inwestycji dla Pomorza, czyli obwodnica Trójmiasta. W tym przypadku chodzi o odcinki: Chwaszczyno - Żukowo (ok. 16,3 km) oraz Żukowo - Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km). Drogowcy zapewniają też, że w trzecim kwartale 2021 r. ruszą przetargi na kolejne odcinki od Koszalina do obwodnicy Słupska.

GDDKiA zapewnia, że droga S6 w województwie pomorskim, wraz z odcinkiem obwodnicy Trójmiasta, powinna zostać ukończona w 2025 r. Oznacza to, że do dyspozycji kierowców, łącznie z istniejącymi już odcinkami, będzie blisko 200 km trasy S6.