Dotychczas dostępna wersja Buicka LaCrosse jest chętnie wybierana, jednak wśród kierowców o średnim wieku wynoszącym 65 lat. Amerykanie chcą mocno obniżyć wskaźnik. Sedan jest o tyle ważnym modelem, że za jego sprawą producent po raz pierwszy wprowadzi na rynek nową linię stylistyczną. Jej wyznacznikiem jest chociażby przeprojektowany przód z przyciemnionym grillem. Pionowa krata ma nadać autu bardziej sportowy wygląd.

Dynamicznie ukształtowana karoseria Buicka LaCrosse została uzupełniona eleganckim, ale i nowoczesnym wnętrzem. Konsola centralna z małą ilością przycisków i dużym ekranem jest przejrzysta i ergonomiczna. Jak określa to producent, podświetlenie zostało wykonane w kolorze białym-księżycowym. Co ciekawe, na pokładzie sedana ma być dostępna ładowarka indukcyjna służąca do bezprzewodowego ładowania telefonów komórkowych.

Pomijając kwestie związane z designem, projektantom wnętrza Buicka LaCrosse zależało na szerzej otwierających się drzwiach, które ułatwią zajmowanie miejsca w kabinie oraz bagażniku, który pomieści nawet cztery torby z kijami golfowymi. Lifting przeszły też materiały wykończeniowe. Teraz są wyższej jakości oraz stały się milsze w dotyku.

Nowy Buick LaCrosse zostanie wyposażony w 3,5-litrowy silnik V6. Benzyniak będzie oszczędzał paliwo za sprawą technologii Start/Stop. Dodatkowo zostanie sparowany z 8-biegowym, dwusprzęgłowym automatem i napędem na cztery koła.

Amerykanie obiecują w Buicku LaCrosse poprawioną konstrukcję zawieszenia. Komfort jazdy ma zwiększyć mocne wygłuszenie wnętrza. Blokowaniem dźwięków docierających do kabiny zajmie się system aktywnego anulowania hałasów, materiały pochłaniające dźwięki, akustycznie laminowane szyby i grubsze drzwi.