Auto Świat Wiadomości Aktualności Car of the Year 2020 – kandydaci do tytułu

Car of the Year 2020 – kandydaci do tytułu

Zbliża się kolejna edycja konkursu Car of the Year. Jurorzy wybiorą zwycięzcę spośród 35 nominowanych modeli. Laureata tegorocznej edycji poznamy 2 marca podczas przyszłorocznego salonu samochodowego w Genewie.

Car of the Year – kandydaci do tutułuProducenci

Car of the Year jest konkursem, który już od 1964 roku przyciąga uwagę fanów motoryzacji. Nowe modele biorą udział w walce o miano najlepszego. Co to znaczy najlepszy? Historia pokazuje, że wcale nie musi to być najlepiej wyposażony, luksusowy czy sportowy samochód. Przecież laureatami zostawały już takie auta jak Fiat Uno (1984 r.) czy Fiat Punto (1995 r.) bądź Renault Clio (1991 r.).

Poza tym o wyborze zwycięzcy przesądzają często innowacje techniczne. To dlatego laureatem w 1968 r. zostało NSU Ro 80 z silnikiem Wankla, w 2005 roku hybrydowa Toyota Prius, a w 2011 roku elektryczny Nissan Leaf. Zresztą z takim samym napędem jest laureat ostatniego wydania z 2019 roku – Jaguar I-Pace.

Jakie auto zostanie zwycięzcą w kolejnej edycji Car of the Year? Tego dowiemy się w marcu 2020 roku podczas salonu genewskiego. W galerii w kolejności alfabetycznej przedstawiamy ostateczną listę 35, nominowanych pojazdów.

Autor Tomasz Kamiński
Tomasz Kamiński
Dziennikarz AutoŚwiat.pl
Pokaż listę wszystkich publikacji
Powiązane tematy:NoweCar of the year
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków