Spółki Leasingowe BZ WBK od grudnia br. poszerzają swoją ofertę ubezpieczeniową o program ubezpieczeń wieloletnich. Dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na kupno polisy razem z finansowaniem oznacza to gwarancję niezmienności stawek ubezpieczeniowych w całym okresie trwania umów leasingu i pożyczki.

"Ceny polis na całym rynku rosną od ok. pół roku i dotyczy to przede wszystkim samochodów firmowych. Do tej pory podwyżki sięgnęły tutaj nawet 30%. Jednocześnie trudno przewidzieć jakie strategie cenowe będą realizowane przez towarzystwa w przyszłym roku. W tej sytuacji stałość warunków ubezpieczenia w perspektywie kilku lat jest dla przedsiębiorców dużą korzyścią" - podkreśla Mariusz Włodarczyk, członek zarządu BZ WBK Leasing.

Program ubezpieczeń wieloletnich dotyczy zarówno polis komunikacyjnych (realizowanych we współpracy z PZU) jak i majątkowych (PZU oraz Ergo Hestia). Umowa ubezpieczeniowa jest zawierana na cały okres trwania umowy leasingu w systemie jednorocznym z zachowaniem gwarancji poziomu składki w kolejnych latach. Płatność składki odbywa się w dogodnych miesięcznych ratach doliczanych do rat leasingu lub pożyczki.

"Ofertę finansowania uzupełniamy o ciekawe produkty ubezpieczeniowe od kilku lat, bo to rozwiązanie jest pożądane przez przedsiębiorców. Jest dla nich wygodne i daje realne korzyści" - podkreśla Mariusz Włodarczyk. Poza standardowym ubezpieczeniem komunikacyjnym i majątkowym przygotowywanymi we współpracy z PZU i Ergo Hestia, w Spółkach Leasingowych BZ WBK dostępne jest także ubezpieczenie ochrony prawnej, gwarantujące pomoc w dochodzeniu roszczeń w przypadku kolizji lub szkody całkowitej. Z kolei BZ WBK Leasing Assistance zapewnia klientowi i jego rodzinie poczucie bezpieczeństwa i komfortu w sytuacjach zaistnienia szkody lub awarii pojazdu, a specjalny program Bezpieczna Rata gwarantuje spłatę rat leasingu np. w przypadku utraty zdrowia lub pracy.