Chevrolet Camaro miał premierę 26 września 1966 roku i stał się jedną z legend światowej motoryzacji, a przede wszystkim najgroźniejszym konkurentem o dwa lata starszego Forda Mustanga.

Specjalna edycja Chevroleta Camaro ma uświetnić 50 rocznicę jego powstania i będzie dostępna w wersji coupé i kabriolet w wersjach 2LT a 2SS, co oznacza, że pod jego maską będzie pracował sześciocylindrowy silnik o pojemności skokowej 3.6 l i mocy 340 KM z maksymalnym momentem obrotowym 385 Nm lub ośmiocylindrowy 6.2 l o mocy 461 KM i momentem 617 Nm. Standardem będzie sześciobiegowa przekładnie manualna lub ośmiostopniowy automat.

Nadwozie otrzyma specjalny szary lakier metalizowany Nightfall, który dopełniony zostanie pomarańczowymi elementami i czarnymi progami. Kabriolet standardowo dostępny będzie z czarnym brezentowym dachem.

Nowa będzie też atrapa wlotu powietrza chłodnicy oraz spoilery w barwie nadwozia, a także 20-calowe obręcze kół z metali lekkich.

Na kierownicy, desce rozdzielczej i oparciach znajdzie się specjalne logo Fifty, które znajdziemy także na przednich błotnikach.

Seria limitowana Chevroleta Camaro będzie dostępna od lata 2016 r., ale ceny producent jeszcze nie opublikował.