Pod maskę podstawowej wersji Camaro trafi zmodyfikowany silnik 3.6 V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, którego produkcja rozpocznie się latem. Motor jest o 11 KM mocniejszy niż dotychczas - generuje 323 KM mocy przy 6800 obr./min. Poza tym jest oszczędniejszy oraz o 11 kg lżejszy od poprzednika.

Dla mocniejszej odmiany coupe SS przygotowano zmodyfikowane zawieszenie dla jeszcze lepszego prowadzenia, które opracowano przy okazji testów najbardziej sportowego Camaro ZL1. Z zewnątrz samochód otrzymał w standardzie nowy spojler i tylne światła z pakietu RS. Zmienił się także odcień czerwonego lakieru. W środku zmieniła się delikatnie deska rozdzielcza oraz pojawiła nowa kierownica, a do wyposażenia dodano kamerę cofania oraz elektrycznie regulowany fotel pasażera.

Jeśli chodzi o urodzinowe Camaro 45th Anniversary Special Edition, to auto wyróżnia się srebrno-czerwonym pasem na masce i tylnej klapie, który kontrastuje z czarnym lakierem nadwozia. Poza tym samochód wyposażono w nowy wzór 20-calowych felg aluminiowych, przestylizowane lampy i tylny spojler.

Kabina utrzymana jest w czarnym kolorze. Na oparciach foteli pokrytych skórą umieszczono logo „45th”, które znalazło się także na kierownicy oraz listwie ozdobnej na desce rozdzielczej. Inne wyróżniki to: białe zegary i boczki drzwi oraz czerwone, białe i niebieskie przeszycia na skórzanych elementach.

Urodzinowy Chevrolet Camaro pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych latem. Pakiet urodzinowy będzie oferowany dla obu wersji nadwoziowych (coupe i cabrio) w dwóch najwyższych odmianach 2LT i 2SS. Fani modelu będą mogli zobaczyć „jubilata” już 15 kwietnia na zlocie w Arizonie.