W wyniku pandemii i lock-downu światowej gospodarki rynek paliw załamał się, a ceny czarnego złota” zaliczyły rekordowe dołki, co odczuliśmy także na stacjach paliw – tak tanio ostatnio było przed kilkunastoma laty! Niestety, początek czerwca przyniósł już odbicie cen ropy na rynkach hurtowych i w rafineriach. Jak to zwykle bywa, dość szybko odczuliśmy to też przy dystrybutorach i w naszych portfelach. Zarówno w przypadku oleju napędowego, jak i benzyny trzeba się już przyzwyczajać do cen powyżej czterech złotych (średnia cena E5 to 4,08 zł, a oleju napędowego to 4,18 zł).

Niestety, analitycy z e-petrol nie mają także dobrych wieści na zbliżający się wielkimi krokami sezon urlopowo-wakacyjny. Wygląda na to, że będzie jeszcze drożej niż do tej pory, tym bardziej, że w tym okresie zapotrzebowanie na paliwo jest znacznie większe, a ten rok będzie o tyle specyficzny, że większość Polaków planuje spędzić wakacje w kraju i wybiera się na nie własnym samochodem.

Możesz zaoszczędzić cały bak paliwa

Jak zatem zoptymalizować wydatki na stacjach paliw? Można pokusić się o obniżenie spalania przez bardziej ekonomiczny styl jazdy, czy dopompowanie opon. To jednak działania, które przyniosą nam dość skromne oszczędności. Bardziej efektywne będą, np. programy lojalnościowe na sieciowych stacjach, które pozwalają, tak jak w przypadku BP i programu Payback, płacić za paliwo punktami. Jeszcze lepsze efekty przynoszą specjalne motokarty tworzone we współpracy sieciowych stacji paliw z bankami. Dzięki takim kartom zwykle można dostać, tzw. cash back, czyli zwrot części pieniędzy wydanych na paliwo.

Właśnie tak działa karta kredytowa Citibank-BP Motokarta. Wystarczy używać jej podczas płacenia i odbierać 20 zł zwrotu miesięcznie, czyli do 240 złotych rocznie i 720 złotych w ciągu 3 lat. Pieniądze te można wydawać na paliwo lub zakupy na stacjach BP.

Zasady cash backu w tym przypadku są proste i przejrzyste. Aby dostać comiesięczny zwrot, należy wykonać Motokartą Citibank-BP płatności o równowartości 500 złotych miesięcznie, z czego minimum 250 złotych na stacjach BP. Spełniając ten warunek można uzbierać w ciągu roku równowartość przeciętnego baku paliwa! Środki powracające na kartę można wydawać na bieżącą lub kumulować i użyć podczas. np. urlopu – w takich momentach dodatkowy zastrzyk gotówki jest szczególnie przydatny.

Gdzie są ukryte haczyki? Tu ich nie ma

Co ważne Motokarta Citibank-BP nie ma żadnych ukrytych opłat. Warunki są przejrzyste – kartę wydaje się za darmo, nic nie kosztuje także jej użytkowanie, a bank dorzuca jeszcze darmowe powiadomienia SMS o każdej transakcji, zabezpieczając was przed kradzieżą środków.

Dodatkowo dzięki karcie kredytowej Citibank-BP Motokarta możecie też, w prosty i szybki sposób, rozłożyć większe zakupy na raty. Wystarczy do tego tylko... smartfon i zainstalowana aplikacja bankowa. Nie potrzebna jest tu decyzja kredytowa, czy kontakt z doradcą.

Korzyści nie tylko podczas tankowania

Motokarta kredytowa Citibank-BP jest wyjątkowym produktem na tle innych kart kredytowych. Żadna inna kart kredytowa nie oferuje tyle korzyści i bonusów przy zakupach. Motokarta Citibank-BP zapewnia nie tylko zwrot 240 złotych z tankowań rocznie, ale zapewnia wiele innych bonusów. Dzięki niej możecie taniej ubezpieczyć auto w LINK4 (rabat aż do 20 proc.), taniej zjeść w 150 restauracjach w ramach programu Citi Specials (rabat 10 proc.) lub skorzystać z 4 procentowego zwrotu przy rezerwacji noclegu przez Booking.com. To jednak nie wszystko, posiadacze karty mogą korzystać także z ponad 300 innych rabatów, m.in. -20 proc . na zakupy online w Clinique, MAC i Estee Lauder, 30 dni na darmowe czytanie ebooków i audiobooków, czy z bezpłatnego miesiąca w HBO GO.

Warto też wspomnieć, że Motokarta Citibank-BP, pełni jednocześnie funkcję karty programu Payback, dzięki czemu automatycznie nalicza punkty podczas zakupów u partnerów wspomnianego programu. Jak widać, na rynku trudno o równie wygodne rozwiązanie – najlepsze jest jednak to, że zbieranie bonusów nie wymaga od nas żadnych dodatkowych czynności, po prostu wystarczy płacić za zakupu Motokartą Citibank-BP.