Okazuje się, że w tym przypadku złośliwe hasło „jaki kraj taki celebryta” nie bardzo się sprawdza. Garaże znanych w polskim showbiznesie osób, nierzadko mogłyby konkurować z podjazdami amerykańskich raperów. Nie brakuje tu Ferrari, Lamborghini, czy Bentleyów czyli samochodów o których celebryci sprzed lat mogli tylko pomarzyć.

W latach 90-tych szczytem luksusu wśród znanych aktorów i piosenkarzy były Jaguary (m.in. Grażyna Szapołowska i Bogusław Linda), Porsche 911 (Maryla Rodowicz), czy też Mercedesy i BMW. Przy dzisiejszym rozmachu celebrytów, takie auta wydają się wręcz szczytem skromności.

Jednak w latach 80 i 90-tych, na tle maluchów, dużych Fiatów i Polonezów robiły one jeszcze większe wrażenie niż aktualnie Ferrari, czy Bentley na ulicach Warszawy. Z drugiej strony dziś łatwiej zaimponować wyjątkowym autem dzięki wyrastającym, jak grzyby po deszczu, wypożyczalniom luksusowych i sportowych samochodów. Trudno się zatem dziwić, że coraz trudniej stwierdzić, czy auto w którym widywany jest celebryta rzeczywiście jest jego, czy zostało tylko pożyczone na tzw. ustawkę z fotoreporterami.

Oto celebryci i ich samochody.