Fabryka Toyoty zdecydowała o wsparciu w formie rzeczowej i finansowej szpitali w Wałbrzychu i Oławie. Oprócz dotacji finansowej dla szpitala im. Sokołowskiego, Toyota przekazała po 2000 masek ochronnych oraz po 100 l płynu dezynfekującego szpitalowi ginekologiczno-położniczemu w Wałbrzychu oraz szpitalowi w Oławie.

Dodatkowo załoga Toyoty, wykorzystując dostępne na terenie fabryki drukarki 3D oraz wycinarki laserowe, przyłączyła się do akcji przygotowywania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego, wspieranej między innymi przez Politechnikę Wrocławską. Przyłbice trafią do lokalnych służb medycznych z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic.

Drukarki 3D na terenie firmy wykorzystywane są również do drukowania specjalnych nakładek na klamki, umożliwiających otwieranie drzwi za pomocą łokci zamiast dłoni.

W ramach funkcjonującego na terenie zakładu programu wolontariatu „PoMOC z Toyoty” pracownicy Toyoty wraz z rodzinami włączyli się w akcję pomocy mieszkańcom regionu wałbrzyskiego, koordynowaną przez Hotel Maria. Wolontariusze zaopatrzeni w maski i rękawiczki, przy użyciu samochodów firmowych rozwożą codziennie zakupy oraz obiady osobom starszym i niepełnosprawnym na terenie Wałbrzycha i okolic.