Od 2011 roku tygodnik motoryzacyjny "Auto Świat 4x4" organizuje dla fanów samochodów z napędem na cztery koła cykl imprez "Family Adventure".

Nowością w tegorocznym  cyklu imprez jest przygotowanie dla uczestników dwóch klas - turystycznej dla samochodów typu SUV oraz adventure dla kierowców z off roadowym doświadczeniem i dobrze przygotowanymi samochodami terenowymi. Każdy znajdzie coś dla siebie!

W tym roku wraz z portalem Onet i ekipą Bez Asfaltu 4x4 przygotowane zostały dwie trasy.

Trasa turystyczna - do przejechania dowolnym autem z napędem 4x4 z powiększonym prześwitem (np. Mitsubishi ASX). Uczestnicy podczas każdej imprezy mają do przejechania trasę (50-100 km podczas dwóch dni) wyznaczoną przez organizatora. Na trasie uczestnicy mają do realizacji konkurencje sprawnościowe lub umysłowe.

Trasa adventure - wymagająca o dużym stopniu trudności terenowych przeznaczona dla kierowców z doświadczeniem w terenie i samochodów terenowych (np. Mitsubishi Pajero Sport) wyposażonych w wyciągarkę, solidne zaczepy holownicze oraz opony typu min AT.

Sprawdźcie, jak bawiliśmy się podczas poprzednich wypraw

Family Adventure 2013 Rodzinnie i offroadowo w Bieszczadach

Fantastyczne widoki i trasy wiodące połoninami i leśnymi duktami. Podczas przedostatniej w 2013 roku rundy Family Adventure było mnóstwo jazdy poza asfaltem, liczne aktywności dla dorosłych i dzieci oraz szansa poznania bieszczadzkiego folkloru

Bieszczady kojarzą nam się z dzikim zakątkiem Polski – wspaniałymi widokami, bujną roślinnością, folklorem. Jeśli udamy się do popularnych miejsc, choćby na zaporę w Solinie, spotkamy wielu turystów. Wystarczy jednak wybrać się na liczne piesze szlaki, by z dala od zgiełku spokojnie obcować z przyrodą. Jazda poza drogami asfaltowymi jest tu praktycznie zabroniona, ale jest możliwa po uzyskaniu stosownego pozwolenia lub na prywatnych terenach. Tak właśnie było podczas sierpniowej edycji Family Adventure.

Na uczestników czekały dwie, ponad 50-kilometrowe pętle z roadbookiem oraz jedna, wyznaczona punktami GPS. Chyba nikt nie wyjeżdżał stąd z niedosytem jazdy poza asfaltem – nasze trasy prowadziły wspaniałymi połoninami, łąkami i leśnymi duktami. Na nielicznych trudniejszych fragmentach przygotowaliśmy objazdy dla słabiej przygotowanych aut. Jednak większość trasy można było pokonać dowolnym SUV-em. Spieszymy również uspokoić nieprzychylnych turystyce motorowej ekologów – spokojny przejazd niewielkiej kawalkady samochodów nie uczynił na miejscowej przyrodzie większego wrażenia, a wręcz przeciwnie – prędzej to auta ucierpiały podczas nieostrożnej jazdy.

Family Adventure 2013 Kołobrzeg

Pomorze pogodnie i ciepło nas przywitało. Wspaniała atmosfera panowała od samego początku imprezy, a więc spotkania w bazie: Ośrodku Wypoczynkowym Słoneczny Brzeg w Mielnie. Lokalizacja była perfekcyjna. Zaledwie 100 metrów od morza oraz 150 od Jeziora Jamno.

W tej edycji stawialiśmy na off-roadowe walory okolicznych terenów. Zorganizowaliśmy bardziej wymagającą trasę dla wprawionych kierowców, a także lekką przeprawę dla rodzin.

Jak zwykle na 4x4 Family Adventure uczestnicy, a także organizatorzy, świetnie się bawili. Mieliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji oraz konkurencji, dlatego nikt nie mógł narzekać na nudę.