Obchody 60-lecia Fiata 500 rozpoczęły się podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie, gdzie zaprezentowano limitowaną serię 500 Sessantesimo. Powstanie ona w liczbie 560 (500+60) egzemplarzy. Już wiemy, że 5 z nich będzie do kupienia w Polsce. Wyceniono je na 86 tys. złotych.

Pierwszy Fiat 500 został zaprezentowany w Turynie 4 lipca 1957 roku. W ciągu 60 lat stał się prawdziwą pop ikoną. Symbol włoskiego stylu, który przez dziesiątki lat nigdy nie wyszedł z mody. Na przestrzeni lat zdobył serca miłośników piękna i oryginalności na całym świecie.

Na przestrzeni ostatnich lat Fiat 500 prezentował wiele wyjątkowych serii limitowanych.

Wystarczy przypomnieć wyjątkowe: „500C by Gucci" z 2011 roku, wyróżniającej się paskami na karoserii w kolorze zieleni i czerwieni, barwami charakterystycznymi dla marki Gucci i dwubarwnymi fotelami ze skóry Frau z nadrukiem „Guccissima", serię „500 by Diesel" z 2008 roku, łączącą świat motoryzacji i mody oraz 500 Pink z charakterystycznym różowym kolorem nadwozia. Od różu po pastelowy błękit w przypadku serii 500 Vintage '57 z 2015 roku, stanowiącej hołd dla przeszłości, poprzez swój wygląd retro dodatkowo podkreślony przez skórzane fotele.  W ostatnim czasie natomiast, na uwagę zasługuje sukces 500 Riva, „najmniejszego jachtu świata" i symbolu włoskiego piękna, który wyróżnia się deską rozdzielczą z mahoniu zdobioną wstawkami z drewna klonowego: najwyższej klasy rodzajów drewna, wykorzystywanego w produkcji jachtów Riva.

W najbliższych miesiącach rarytasem będzie Fiat 500 Sessantesimo. Egzemplarze z serii limitowanej dostępne będą z dwukolorowym nadwoziem oraz elementami identyfikującym przynależność do serii limitowanej. Każdy egzemplarz otrzyma specjalną plakietkę z kolejnym numerem. We wnętrzu mamy jasną skórzaną tapicerkę z kontrastującymi szwami i dwukolorowymi dywanikami. Bogate wyposażenie standardowe obejmuje m.in. automatyczną klimatyzację, tempomat z ogranicznikiem prędkości maksymalnej, skórzaną kierownicę, przyciemniane tylne szyby, reflektory bi-ksenonowe oraz czujnik deszczu.

Fiat oferuje nabywcom do wyboru jeden z dwóch silników benzynowych: 1.2 l o mocy 69 KM i 0.9 TwinAir o mocy 95 KM oraz wysokoprężny 1,3 MultiJet II o mocy 94 KM.

Zapraszamy do naszej galerii wspomnień. W roli głównej kultowy Fiat 500.