To ważny segment i szefowie Fiata doskonale sobie z tego zdają sprawę. Model 500X powoli stał się już leciwym produktem i nadszedł czas na jego odświeżenie. Czy zatem możemy spodziewać się radykalnych zmian?

Producent opublikował już pierwsze oficjalne zdjęcie, na którym można zobaczyć zmiany przedniej części nadwozia. Nowy jest zderzak i kształt świateł. W ofercie dostępna będzie pełna wersja LED.

We wnętrzu pojawi się nowy system multimedialny z dotykowym 8,4-calowym wyświetlaczem. Kierownica przejęta zostanie z najnowszej wersji Fiata 500L.

Istotne zmiany objęły jednostki napędowe, które musiały być dostosowane do najnowszych norm emisji szkodliwych spalin. W ofercie znajdzie się nową generacje trzycylindrowego silnika benzynowego 1.0 l o mocy 120 KM oraz 1.3 l o mocy 150 KM i 180 KM. Turbodiesle 1.6 MultiJet i 2.0 MultiJet otrzymają AdBlue.

Zmodyfikowany Fiat 500X dostępny będzie w sprzedaży od września 2018 r., ale miejsca jego premiery Fiat wciąż jeszcze nie ujawnił. Wiadomo jednak, że nie będzie to Paryż.