Szukanie miejska parkingowego w coraz bardziej zatłoczonych miastach to prawdziwe wyzwanie. To również udręka nie tylko dla poszukującego, ale i pozostałych kierowców. Według twórców popularnej nawigacji NaviExpert aż 30 proc. zmotoryzowanych traci czas w korkach podczas poszukiwania miejsca. Zwykle na odnalezienie jakiejkolwiek lokalizacji potrzeba średnio ok. 8 minut. Całkiem sporo.

Twórcy aplikacji FindPark obiecują, że rozwiązaniem bolączek może być nowy, bezpłatny program. Można go znaleźć w sklepie Google Play. Do pobrania jest nieco ponad 8 MB, więc nie trzeba nawet łączyć telefonu z siecią WiFi by ściągnąć odpowiedni plik. Instalacja programu trwa niemal przysłowiową chwilę. Nie trzeba także tracić czasu na konfigurację – wystarczy zezwolić na dostęp do funkcji lokalizacji.

FindPark menu aplikacji
FindPark menu aplikacji

– W Polsce z roku na rok przybywa samochodów - wyjaśnia Adam Bąkowski, prezes NaviExpert. – Coraz częściej w statystycznej rodzinie są dwa, a nawet trzy auta. Doprowadza to do zwiększenia zapotrzebowania na wolną przestrzeń zarówno w centrach miast, jak i na jego obrzeżach. Niestety proporcjonalnie do wzrostu liczby samochodów nie przybywa wolnych miejsc parkingowych, a kierowcy muszą sobie jakoś radzić. Rozwiązaniem tych bolączek może być aplikacja FindPark, którą właśnie wprowadzamy na rynek.

Aplikacja służy nie tylko do wskazywania parkingów w pobliżu danej lokalizacji. Dowiemy się także ile kosztuje parkowanie oraz jakie zasady obowiązują kierowcę korzystającego z usług. Uwzględniono informacje o godzinach otwarcia, ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych i ograniczeniach związanych z parkowaniem samochodów wyposażonych w instalację LPG. Na tym nie koniec. Po wybraniu właściwego parkingu można skorzystać z funkcji nawigacji. FindPark umożliwia przekazanie danych do nawigacji wybranej przez użytkownika (np. Google), by uruchomić funkcję prowadzenia pod wskazany adres. Sama aplikacja FindPark nie zawiera jednak funkcjonalności nawigacji.