Ten model ma spowodować poważne zamieszanie w klasie premium. Konkurenci to m.in. Mercedes-Benz klasy S, BMW 7, Audi A8, Lexus LS i Cadillac CT6. Koreański produkt ma wiele niekwestionowanych atutów, które powinny ułatwić tynkowy pojedynek. Zapewne papierkiem lakmusowym może okazać się wejście na rynek USA, gdzie konkurencja jest wyjątkowo silna.

Genesis G90 w roku modelowym 2017 będzie dostępny z nowym silnikiem twin-turbo o pojemności skokowej 3.3 l V6 i mocy 365 KM przy 6000 obr./min oraz 5.0 V8 o mocy 420 Km przy 6000 obr.min. Obie jednostki napędowe będą oferowane z ośmiostopniowym automatem.

Producent swój flagowy model wyposażył w najnowsze zdobycze techniki jak m.in. przednie reflektory LED, system wykrywający przeszkodę na drodze, system martwego pola, 360-stopniowy monitoring wokół auta, system ostrzegający o zbliżającym się innym pojeździe, asystent pasa ruchu, nowoczesny system audio z nawigacja satelitarną i 12,3-calowym dotykowym wyświetlaczem.

Wciąż nie ma informacji – czy i kiedy Genesis G90 pojawi się na rynkach europejskich. Koncern Hyundai-KIA ma szerokie plany światowej ekspansji i wprowadzenie do sprzedaży kolejnych modeli w najbliższych latach. Dotyczą one wszystkich segmentów, a także pojazdów z napędem hybrydowym i elektrycznym.