Wybierz samochód

Hyundai

Hyundai

Hyundai to południowokoreański koncern motoryzacyjny. Jego początki sięgają 1947 roku, kiedy to Chung Ju-Yung założył firmę Hyundai Engineering and Construction (największą wtedy firmę budowlaną). Dopiero 20 lat później powstała spółka Hyundai Motor Company, której celem było produkowanie samochodów. Nazwa oznacza w rodzimym języku nowoczesność (Hyeondae), a logo ma symbolizować uścisk dłoni dwojga ludzi.

Pierwszy samochód powstał rok później. Nazywał się Cotina i bazował na modelu Forda – Cortinie. Model Pony był ich pierwszym samodzielnie skonstruowanym pojazdem (1974 r.), ale współpraca z Fordem trwała do 1985 roku. Na rynek europejski marka weszła na przełomie lat 70. i 80.

Pod koniec XX wieku, Hyundai przejął ponad połowę akcji Kii i powstał koncern Hyundai-Kia Automotive Group z siedzibą w Seulu. W przeszłości samochody koreańskiej marki były znane z ponadprzeciętnej trwałości, jednak jakość materiałów wewnątrz pojazdów pozostawiała wiele do życzenia.

Obecnie Hyundai postrzegany jest coraz lepiej. Stale rozwija i unowocześnia swoja gamę pojazdów, stawiając głównie na ich bezawaryjność. W wielu przypadkach przewyższa pod tym względem swoich rywali z Europy czy Stanów Zjednoczonych.

Hyundai - modele

Hyundai - powiązane artykuły

Pokaż więcej