To część wielkiego programu elektryfikacji, który do 2025 roku przewiduje wprowadzenie przez Audi ponad 20 modeli z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plugin. Oferta obejmie wszystkie segmenty

Podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie (6-18 marca 2018 r.) Audi zaprezentowało prototyp pierwszego w pełni elektrycznego modelu.

Sportowy SUV umiejętnie łączy przestrzeń i komfort samochodu luksusowego z dużym zasięgiem, co w efekcie daje ogromne możliwości codziennego użytkowania. Jeszcze przed rozpoczęciem seryjnej produkcji tego modelu samochody testowe poddane zostaną morderczym próbom w ekstremalnych warunkach w różnych zakątkach świata. W chłodach Skandynawii i w upale Afryki, na ogromnych wysokościach najwyższych gór Azji i na północnej pętli toru Nürburgring, w korkach chińskich miast i na amerykańskich autostradach. Audi bada zachowania swych przedprodukcyjnych modeli we wszystkich strefach klimatycznych: w temperaturach sięgających od -20°C do +50°C. Jednocześnie, na całym świecie prowadzone są testy różnych technik ładowania akumulatorów. To ważne kryterium bezpieczeństwa, jeśli chodzi o modele napędzane w ten sposób. Różne standardy ładowania testowane są na poligonach badawczych, ale też w przestrzeni publicznej. Pozwala to przebadać i porównać różne opcje. W testach bierze udział prawie 250 prototypów Audi e-tron. Pokonają one łącznie ponad 5 milionów kilometrów, odległość odpowiadającą 125-krotnemu okrążeniu globu ziemskiego. Na drogach spędzą ponad 85 tysięcy godzin.

Wersję produkcyjną Audi e-tron można doładowywać energią elektryczną na stacjach szybkiego ładowania zapewniających moc ładowania 150 kW. W ten sposób, nowy SUV może być gotów do kolejnego etapu długiej podróży w niespełna 30 minut.

Audi e-tron w wersji rynkowej pojawi się w sprzedaży pod koniec roku 2018 i będzie produkowany w Belgii.