W środę 22 grudnia około godz. 11.10 w gminie Golub-Dobrzyń doszło do bardzo poważnego wypadku. Na wysokości miejscowości Owieczkowo na drodze wojewódzkiej nr 534 samochód osobowy zderzył się czołowo z cysterną. Dwie osoby w stanie ciężkim zostały natychmiast przetransportowane do szpitala.

Zespoły ratowników medycznych z Golubia-Dobrzynia, Kowalewa Pomorskiego i Bydgoszczy przybyły na miejsce nie tylko klasycznym ambulansem, ale też śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwoje uczestników doznało bardzo poważnych obrażeń, dlatego liczyła się każda minuta. Transport drogą powietrzną był konieczny, aby osoby poszkodowane miały szanse na przeżycie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Siła uderzenia była tak duża, że cysterna przewróciła się na bok, a osobowe Audi zostało wyrzucone na pole. Jeden z ciężko rannych uczestników wypadków został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR, a drugi karetką pogotowia. Na miejsce zdarzenia przybyli także strażacy i policjanci. Obecnie wyjaśniają okoliczności, w których doszło do wypadku. Przez długi czas droga wojewódzka nr 534 była nieprzejezdna.

Ładowanie formularza...