Tegoroczna, 10. edycja Gran Turismo Polonia odbędzie się w dniach 26 – 28 czerwca 2014 r. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, a nie jak miało to miejsce w ubiegłych latach w niedzielę.

– W tym roku odwróciliśmy kolejność wydarzeń. Gran Turismo Polonia rozpocznie się od zamkniętej części treningowej na Torze Poznań. Uczestnicy przyjadą do Poznania już w środę wieczorem, a od czwartku rozpoczną zajęcia z instruktorami – powiedział Peter Ternström. Część otwarta wydarzenia, dotychczas rozgrywana w niedzielę na ulicach Poznania, odbędzie się w sobotę na Torze Poznań.

– Ze względu na ubiegłoroczne doświadczenia postanowiliśmy zrezygnować z ulicznych pokazów i przenieść część otwartą na tor, co pozwoli nam na znaczne podniesienie bezpieczeństwa pokazów. Bramy obiektu otworzymy w sobotę, a więc trzeciego dnia treningów, podczas którego jak co roku uczestnicy przechodzą egzaminy z poczynionych postępów. Zaplanowaliśmy także sporo dodatkowych atrakcji, o których poinformujemy wkrótce – poinformował Ternström.