• Na trzy nowe hybrydy od Renault poczekamy do 2020 roku. Premiery zelektryfikowanych modeli to część planu Renault Drive the Future
  • Na początek układ hybrydowy pojawi się w trzech popularnych modelach: Clio, Captur i Megane
  • Captur i Megane zadebiutują w wersjach plug-in. Clio zaś nie będzie wyposażone w opcję ładowania z gniazdka

Renault zapowiada inwestycję w hybrydowe modele. Na początek hybrydowe układy napędowe pojawią się w trzech popularnych modelach francuskiego producenta. A są to Clio kolejnej generacji oraz Captur i Megane. Najmniejszy z trójki, czyli Clio zostanie wyposażony w tradycyjny układ hybrydowy bez możliwości doładowania akumulatorów z gniazdka. W przypadku pozostałych dwóch pojazdów Renault zapowiada wersje plug-in, które będzie można doładować podczas postoju.

Niestety, na razie Renault ograniczył się jedynie do zapowiedzi hybrydowych wersji pojazdów segmentu B i C oraz zdradził nazwę technologii: e-Tech. Poza tym żadnych danych technicznych czy jakichkolwiek innych szczegółów.

Inwestycja w hybrydy to część planu Renault Drive the Future. Francuzi zakładają, że w ramach elektryfikacji gamy pojawi się 8 modeli elektrycznych oraz 12 zelektryfikowanych samochodów. W sumie firma planuje aż 21 nowych modeli oraz nową platformę usług łączności dla aut podłączonych do internetu.

Elektryfikacja gamy wiąże się z ograniczeniem silników diesla. Podczas salonu samochodowego w Paryżu Carlos Ghosn, szef francuskiego koncernu zapowiedział dość poważne ograniczenie gamy dostępnych jednostek wysokoprężnych. Przy okazji wytknął politykom potępienie diesla, co zaowocowało spadkiem zainteresowania w Europie.