Od 15 czerwca 2015 r. Hyundai w czeskich Noszowicach rozpoczyna produkcję nowego modelu Tucson. Ze względu na duże zainteresowanie, kierownictwo podjęło decyzję o podwyższeniu o 10 proc. rocznego planu. Obecnie jest to 330 tys. aut. Aby ten cel zrealizować, od maja 2015 r. zwiększono prędkość taśmy produkcyjnej z 60 do 66 aut dziennie.

Taka decyzja jednak nie podoba się związkom zawodowym z organizacji KOVO Hyundai Czech, którą załoga wzywa do strajku ostrzegawczego, podobnie jak w zakładzie Skody Auto w Mlada Boleslav.

- Naszym zdaniem te zmiany nie powinny być większym problemem, gdyż  wraz z przyspieszeniem procesu produkcji przyjęliśmy 156 nowych pracowników, a 129 zatrudnionych zostało bezpośrednio przy montażu samochodów. Proces adaptacji pracowników do nowych warunków nie powinien trwać dłużej niż miesiąc. – powiedział Petr Vaněk, rzecznik prasowy Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Nowy Hyundai Tucson, który miał premierę podczas marcowego międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie, do sprzedaży trafi pod koniec lata. Model ten jest następcą Hyundaia ix35.