Hyundai Tucson na polskim rynku jest znany jako ix35. Koreańska marka już wkrótce zastąpi model zupełnie nowym. Pojazd otrzymał zwartą sylwetkę SUV-a z atrakcyjnym frontem, gdzie uwagę zwraca duży sześciokątny grill, wąskie reflektory oraz diody LED do jazdy dziennej. Model czerpie elementy stylistyczne z takich modeli jak Santa Fe czy Genesis.

Segment SUV należy do dosyć popularnych wśród klientów. Od wprowadzenia na europejski rynek modelu Santa Fe w 2000 roku nowych właścicieli znalazło aż 1 mln SUV-ów marki Hyundai, tak więc producent dużo obiecuje sobie po nowym Tucsonie.

W porównaniu do poprzednika Hyundai postawił na lepsze materiały wykończeniowe. Kierowca zasiądzie w podgrzewanym i wentylowanym fotelu za wykończoną skórą kierownicą, a do jego dyspozycji oddany zostanie spory wyświetlacz. W bagażniku Hyundaia Tucson będzie można zmieścić 513 litrów ekwipunku.

Napęd nowego SUV-a pochodzi o 1,6-litrowego silnika GDI, który generuje 135 KM mocy i jest powiązany z sześciobiegową przekładnią manualną. W gamie napędów znalazł się również turbodoładowany motor o mocy 176 KM, który będzie można zamówić z siedmiobiegowym automatem z podwójnym sprzęgłem. W ofercie pojawi się również diesel o pojemności 1,7 litra, który produkuje 115 KM oraz wariant 2 litrowy o mocy 136 lub 184 KM.

Model został wyposażony w system awaryjnego hamowania, system ostrzegający przed niekontrolowanym zjazdem z pasa ruchu, system ostrzegający przed pojazdem znajdującym się w martwym polu, system informujący o ograniczeniach prędkości, system podnoszący maskę w razie kolizji oraz system ostrzegający przed zbliżającym się z tyłu pojazdem.

Hyundai Tucson będzie miał dosyć sporą konkurencję, na rynku nie brakuje bowiem atrakcyjnych w wyglądzie kompaktowych SUV-ów. Wśród nich znajdziemy m.in. Nissana Qashqaia, Skodę Yeti oraz Jeepa Renegade. Także marka Renault szykuje nowość w postaci ostatnio zaprezentowanego modelu Kadjar. Hyundai Tucson trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2016 roku.