Helmut Matschi, członek zarządu Continentala na tegorocznych targach sprzętu elektronicznego (Consumer Electric Show) w Las Vegas nie krył zadowolenia: opracowaliśmy wskaźniki o wygiętych powierzchniach oraz organiczne wyświetlacze w technologii black-panel, które od 2011 roku zrewolucjonizują wnętrza samochodów. Matschi przewiduje, że branża motoryzacyjna będzie coraz częściej rezygnowała z analogowych urządzeń i przycisków na rzecz grafik o wysokiej rozdzielczości, wyświetlaczy dotykowych oraz systemów sterowanych głosem. To zaś otwiera przed stylistami zupełnie nowe możliwości.

Hitem Continentala mają być właśnie wskaźniki o wygiętych powierzchniach, które reagują na dotyk. Wyświetlacze i elementy obsługi, które w trybie standby wyglądają jak powierzchnie bez jakiejkolwiek funkcji, podczas jazdy budzą się do życia przekazując kierowcy istotne informacje o sytuacji na drodze. Hasłem przewodnim nowej elektronicznej ery ma być indywidualizacja. Kierowca będzie mógł skonfigurować niemal wszystko według własnych potrzeb, stworzyć swój osobisty zestaw wskaźników.

Funkcje coraz częściej sterowane głosem

Kolejną nową technologią, która wprawdzie nie ma za wiele wspólnego ze stylistyką, ale ma przed sobą świetlaną przyszłość jest następna generacja systemów sterowania głosem. Matschi uważa, że będzie ona miała istotny wpływ na obsługę internetu w samochodzie. Już niedługo bowiem nawet w zwykłych autach mamy mieć stały dostęp do globalnej sieci.Dokładnie rok temu Continental zaprezentował platformę multimedialną AutoLinQ, z systemem operacyjnym Android firmy Google, pozwalającą na surfowanie po sieci oraz uruchamianie aplikacji internetowych.Niestety nie ma róży bez kolców. Mnogość funkcji i wyświetlaczy daje kierowcy nie tylko nowe możliwości, ale również bardziej rozprasza jego uwagę. Recepta Continentala jest prosta: „Naszym zadaniem jest teraz uproszczenie obsługi naszych systemów. Kierowca ma otrzymywać tylko te informacje, które w danym momencie są mu niezbędne”.

Rozrywka tylko podczas postojuWszystkie funkcje rozrywkowe mają być dostępne jedynie podczas postoju samochodu. Podczas przerwy będziemy więc mogli np. obejrzeć program telewizyjny, ściągnięty wcześniej przy pomocy AutoLinQ.