F-Type British Design Edition wyróżnia się stylistycznymi detalami. Nadwozie zostało wyposażone w pakiet zewnętrzny Sport Design (poszerzone progi, przedni splitter i środkowa część tylnego zderzaka w błyszczącej czerni) oraz przyozdobione specjalnymi plakietkami. Do wyboru są cztery kolory lakieru: czerwony, biały, czarny i nowy niebieski. Zza 20-calowych obręczy kół Cyclone widoczny jest wzmocniony układ hamulcowy z czerwonymi zaciskami (czarne na życzenie).

We wnętrzu również nie zabrakło informacji o specjalnej edycji – symbole z brytyjską flagą i literką „S” znajdziemy na centralnej konsoli, wykończonej włóknem węglowym, oraz na zagłówkach foteli. Na progach znajdują się listwy z napisem „Design Edition”. W aucie panuje sportowy klimat. Z czarną tapicerką kontrastują liczne przeszycia w niebieskim, czerwonym lub białym kolorze. Specjalna wersja F-Type'a oznacza ponadto, że na pokładzie znajduje się najwyższa wersję systemu multimedialnego.

British Design Edition bazuje na wersji S z doładowanym silnikiem 3.0 V6, generującym 380 KM mocy i 460 Nm momentu obrotowego. Do wyboru są dwie skrzynie biegów – sześciostopniowa ręczna lub ośmiostopniowy „automat” - które przekazują napęd na tylną oś. W drugim przypadku istnieje możliwość zamówienia napędu na cztery koła. Zarówno coupe, jak i kabriolet, są w stanie przyspieszyć do „setki” w 4,9 s i osiągnąć 275 km/h.

Jaguar F-Type w wydaniu British Design Edition trafi do sprzedaży wiosną 2016 roku. Ceny nie są jeszcze znane.