Jaguar Land Rover poinformował swojego wieloletniego polskiego partnera – spółkę zależną British Automotive Holding – że podjął decyzję o przedłużeniu umowy importerskiej o następne 8 miesięcy, do 31 marca 2021 roku. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. BAH został o tym poinformowany 17 stycznia podczas wideokonferencji z Jaguar Land Rover Deutschland, centralą brytyjskiego koncernu na kontynencie. Oficjalnie potwierdzenie na piśmie dotarło do firmy 20 stycznia.

Zmiana oznacza znacznie wyższe przychody, więc polski importer naturalnie przystał na tę propozycję. To spowodowało, że odwieszone we wtorek 21 stycznia notowania spółki na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych poszybowały w górę.

– Zgodnie z wolą naszego partnera zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy i będziemy realizować kontrakt do końca I kwartału 2021 r. na warunkach dostosowanych do realiów i wspólnie z producentem ustalonych celów – czytamy w komunikacie BAH.

British Automotive Holding nie jest wyłącznie generalnym importerem marek Jaguar i Land Rover w Polsce (od 2003 roku). Poprzez swoje spółki zależne prowadzi salony dealerskie i zapewnia serwis wspomnianych marek w Warszawie, Łodzi i Trójmieście. Prowadzi ponadto sprzedaż Astona Martina, a od lipca 2019 roku jest także generalnym importerem marki SsangYong na polskim rynku.