Tradycyjnie w kweście pomagać będą również kierowcy rajdowi, a jednym z nich będzie zwycięzca klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski 2009 – Jarek Szeja. Kierowca zespołu Avans Urzędowski Rally Team weźmie udział w tym roku, aż w dwóch imprezach związanych z tym wielkim wydarzeniem.

Załoga wystąpi jako jedna z gwiazd Drugiej Rajdowej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Makowie Podhalańskim i użyje dobrze znanego samochodu Honda Civic Type-R (A7).

Główną atrakcją będzie możliwość wylicytowania przejazdu z jednym z 26 polskich kierowców rajdowych. Poza Jarkiem Szeją gośćmi będą m.in. Kajetan Kajetanowicz, Wojciech Grondal, Wojciech Chuchała i Tomasz Kramarczyk. Serdecznie zapraszamy wszystkich na placu obok stacji PKP przy ul. Partyzantów w godzinach 10.00 – 17.00.

W sobotę, 16 stycznia 2010 roku, o godzinie 17.00 Jarek Szeja wystąpi na lodzie, zagra w charytatywnym meczu hokejowym w ramach akcji „Hokej z gwiazdami”, odbywającej się na lodowisku MOSiR-u w Tychach.

Na tafli pojawią się również m.in.: Mariusz Czerkawski, Jacek Kawalec, zespół FEEL, kabaret OT.TO, Zygmunt Chajzer, Piotr Cyrwus, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Krzysztof Hanke, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Mariusz Kałamaga, Piotr Zelt, Marcin Dorociński, Andrzej Nejman, Tomasz Kuchar, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Meresiński, Zbigniew Cieślar oraz Andi Mancin.

Dochód ze sprzedaży biletów zasili oczywiście konto Wielkiej Orkiestry.

Jarosław Szeja: Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę wesprzeć tak szczytną inicjatywę, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Idea pomagania innym zawsze była dla mnie bardzo ważna. Dziękuję organizatorom za zaproszenie na obie te imprezy, to dla mnie ogromny zaszczyt. W Makowie będę miał okazję przewieść na prawym fotelu mojej rajdówki jedną z osób, która wesprze WOŚP. W Tychach wystąpię w zupełnie innej roli, zagram w meczu hokejowym z czołowymi kierowcami rajdowymi i gwiazdami znanymi z ekranu czy sceny. Mimo, że jazda na łyżwach sprawia mi wiele frajdy, to hokej jest dla mnie nowością, dlatego już kilka dni temu rozpocząłem intensywne treningi na tafli lodowej. Liczę na obecność kibiców i ich szczodre serca. Serdecznie wszystkich zapraszam! W sezonie 2009 sponsorowali nas: Firma Avans Południe, warszawskie osiedle Lawendowe Ogrody, firma Urzędowski, Cukiernia „U Janeczki” z Wisły oraz firma HKS Lazar. Wsparcia udzielili nam: Telewizja TVS, OES Records, H&P Auto Sport, P.design i TWA Group Polska.