Na serwis YouTube trafiło nagranie jednego z kierowców, który podróżował trasą S3 w kierunku Świnoujścia. Na filmie widać, jak poboczem drogi na rolkach jedzie młoda kobieta. Jak się tam znalazła? Jaki był jej cel podróży? Tego nie wiemy.

Być może to osoba, której zepsuł się wcześniej samochód albo skończyło paliwo, ale nie wykluczone, że może też być to igrająca ze śmiercią dziewczyna, która postanowiła wyskoczyć do... "maka". Na nagraniu widać, że na trasie kobiety jest stacja paliw z restauracją McDonald's. Tego już się raczej nie dowiemy. Mamy tylko nadzieję, że kobiecie nic się nie stało, a w przyszłości bardziej rozważnie będzie wybierała trasy do jazdy na rolkach.

Przypominamy, po drogach szybkiego ruchu nie mogą poruszać się piesi, rolkarze czy też rowerzyści. Jeśli nawet zepsuje się wam samochód na autostradzie lub drodze ekspresowej, zatrzymajcie auto na poboczu, oznaczcie go odpowiednio trójkątem ostrzegawczym, wezwijcie służby porządkowe oraz pomoc drogową, a sami przejdźcie na drugą stronę barierki. Tylko i aż tyle wystarczy, żeby zniwelować zagrożenie.