Nowe modele są wielką nadzieją rosyjskiego AutoWAZ-a, który w tym roku świętuje swoje 50-lecie. Także fabryka w Iżewsku ma powody do satysfakcji, gdyż w ostatnich dniach z taśmy zjechał 50 tys. egzemplarz najnowszego sedana Łada Vesta.

Nowy model cieszy się dużym powodzeniem na rynku rosyjskim i z tego powodu fabryka pracuje na pełnych obrotach. Plany przewidują sprzedaż Vesty poza Rosją. W najbliższych tygodniach rozpocznie się promocja tego modelu w Niemczech, gdzie Łada ma wielkie tradycje.

Europejska ekspansja wymusza na producencie odpowiedni standard. Najnowsza wersja Vesty otrzyma boczne poduszki powietrzne oraz zmodyfikowana klimatyzację. W ofercie znajdzie się silnik 1.8 l o mocy 106 KM i maksymalnym momencie obrotowym 148 Nm, który oferowany będzie z pięciobiegową przekładnią manualną lub automatem. Auto sprawdzone zostało w ekstremalnych warunkach klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem temperatur dochodzących do minus 30 stopni.

Nowa rodzina Łady powstała przy ścisłej współpracy z koncernem Renault, ale z uwzględnieniem specyficznych wymagań rosyjskich użytkowników.