Silnik to jeden z najważniejszych elementów samochodu. Kształtuje jego charakter, pobudza zmysły, działa na emocje kierowcy, a przede wszystkim ma zasadniczy wpływ na koszty eksploatacji. Po wyborze modelu prawie zawsze jest pierwszym podzespołem pojazdu, który bierzemy pod uwagę i o który pytamy. I nie ma się czemu dziwić, przecież przyspieszenie, elastyczność, zużycie paliwa, koszty serwisu i napraw, trwałość, niezawodność to bardzo ważne cechy, które pośrednio i bezpośrednio wpływają na wszystko, co jest związane z szeroko pojętym użytkowaniem każdych czterech kółek. Pozostają jeszcze kwestie budowy, rodzaju paliwa, zastosowanej techniki. Jak w tym wszystkim się połapać, kupić auto z silnikiem, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, będzie trwały i bezawaryjny?

Na te i wiele innych pytań odpowiada katalog „Najlepsze silnik”. Opisaliśmy 75 silników, które warto wybrać. Wymieniamy mocne i słabe strony, podajemy dane techniczne, prezentujemy auta, w których montowano te jednostki, radzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie interwały serwisowe stosować. Prezentujemy silniki z ostatnich 20 lat. Mimo że większość z nich ma już swoje lata, nadal cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Przeważnie oferowano je w kilkunastoletnich popularnych autach, choć wiele z nich znajdziecie też w młodszych pojazdach. Na końcu katalogu porównaliśmy cztery sposoby zasilania: benzynę, diesla, hybrydę i LPG, a także radzimy, jaki olej wlać do silnika i na którym paliwie jeździć.

Katalog „Najlepsze silniki” w sprzedaży jest od 9 grudnia i można go kupić w dobrych sieciach sprzedaży prasy na terenie całego kraju. Dzięki wykupieniu rocznej subskrypcji Auto Świata już dziś, bez wychodzenia z domu, możesz mieć do niego dostęp. Co więcej, decydując się na roczną subskrypcję, nasze katalogi oraz najnowsze numery Auto Świata możesz przeczytać zanim trafią one do punktów sprzedaży.

Katalog „Najlepsze silniki” Foto: auto świat / Auto Świat
Katalog „Najlepsze silniki”