To nasza wizytówka. Coś bardzo charakterystycznego i niepowtarzalnego, czego nikt inny nie robi. Jako jedyni w Polsce (i Europie) wraz z kolegami z bratniej redakcji „Auto Bild” testujemy samochody na dystansie 100 tys. km, a niekiedy dłuższym, następnie rozbieramy je na najdrobniejsze części i wszystko dokładnie sprawdzamy. Cel naszych działań jest jeden: możliwie najdokładniej, najrzetelniej i najbardziej fachowo ocenić wszystkie zagadnienia związane z użytkowaniem czterech kółek – od zakupu, poprzez codzienną eksploatację, a na trwałości, kosztach serwisu i napraw kończąc. To cenna baza informacji, która zawsze będzie pomocna przy zakupie auta.

W katalogu znajdziecie wszystkie testy długodystansowe, które pojawiły się w ostatnich blisko 10 latach na łamach naszego tygodnika. W sumie 74 auta cieszące się powodzeniem na rynku. Małe, duże, z silnikami benzynowymi, Diesla i z napędem hybrydowym, ze skrzynią manualną lub automatyczną, w różnych wersjach wyposażeniowych i nadwoziowych. Analizujemy ich cenę, opisujemy wrażenia z jazdy, wyliczamy koszt przejechania 1 km z utratą wartości i bez. Oprócz najczęściej przeprowadzanych testów na dystansie 100 tys. km w naszym katalogu znajdziecie też supertest porównawczy na dystansie 300 tys. km, w którym walczyły Mercedes A 180 i VW Golf 1.4 TSI. Oceniliśmy również trwałość Škody Octavii z silnikiem 2.0 TDI po pokonaniu 500 tys. km.

Katalog trafił na rynku 12 grudnia 2019 r. Dostępny jest w dobrych sieciach sprzedaży prasy na terenie całego kraju. Można go również zamówić przez Internet na stronie: www.literia.pl.

Testy długodystansowe 2019 Foto: Auto Świat
Testy długodystansowe 2019