Z bazy testowej Kia, znajdującej się w pobliżu słynnej Północnej Pętli legendarnego Toru Nürburgring w Niemczech, grupa inżynierów wraz z samochodami testowymi na wiele dni przeniosła się w okolice koła podbiegunowego w północnej Szwecji, do krainy śniegu i lodu oraz tam, gdzie temperatura długo utrzymuje się poniżej zera.

W zimowych testach Kia Stinger uczestniczy grupa aż 100 inżynierów, odpowiedzialnych za różne obszary auta, których zadaniem jest znalezienie ostatecznych parametrów zawieszenia i układu kierowniczego samochodu w wersji z napędem zarówno na tylne, jak i na cztery koła oraz charakterystyki różnych elektronicznych systemów wspomagających kierowcę.

Celem inżynierów jest znalezienie jak najlepszego balansu układu jezdnego, który zagwarantuje jednocześnie przewidywalne i stabilne zachowanie auta w każdych warunkach, typowe dla samochodów klasy Gran Turismo. W ośrodku testowym, zlokalizowanym w Arjeplog w szwedzkiej Laponii, inżynierowie Kia testują zachowanie samochodu w różnych sytuacjach drogowych na nawierzchni o niskiej przyczepności. Na skutym lodem Jeziorze Uddjaure wytyczono liczne tory testowe do sprawdzenia zachowania Kia Stinger podczas jazdy slalomem, po okręgu i w czasie pokonywania trasy obfitującej w liczne zakręty o różnym profilu.

Model z napędem na cztery koła zaprojektowano tak, aby zapewniał maksymalną trakcję w każdych warunkach. Ta wersja Kia Stinger będzie wyposażona w zaawansowany system Dynamic Torque Vectoring Control, który automatycznie dostosowuje moment obrotowy i siłę hamowania poszczególnych kół, aby samochód utrzymał właściwy tor jazdy zarówno podczas gwałtownych i mocnych skrętów, jak i w trakcie poruszania się drogami z nawierzchnią o niskiej przyczepności. Nabywcy Stingera z napędem na tylne koła będą mogli wyposażyć go w opcjonalny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który zapewnia kierowcy maksymalną kontrolę nad samochodem podczas jazdy poślizgiem i ogromną radość z jazdy. W Kia Stinger GT, napędzanej 3,3-litrowym silnikiem, w trybie „Sport” kierowca będzie mógł wyłączyć systemy – stabilizacji toru jazdy (ESC) i kontroli trakcji (TCS).

W zależności od rynku, Kia Stinger będzie oferowana w jednej z trzech wersji silnikowych – z 3,3-litrowym, widlastym, 6-cylindrowym silnikiem twin-turbo osiągającym maksymalną moc 370 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 510 Nm, 2-litrowym, 4-cylindrowym turbodoładowanym o mocy 255 KM i maksymalny momencie obrotowym 353 Nm. Trzecią odmianą będzie turbodiesel o pojemności 2,2 l, osiągający maksymalną moc 200 KM i dysponujący maksymalnym momentem obrotowym 440 Nm.