Jednak piraci drogowi z Polski nadal się wydaje, że po przekroczeniu granicy państwa mogą czuć się bezkarni. Kolejny delikwent został zatrzymany na słowackiej autostradzie D1 łączącej Żylinę z Bratysławą. Pierwszy pomiar policyjnego wideoradaru zamontowanego na nieoznakowanym radiowozie odnotował prędkość 163 km/h, kolejny 175 km/h, a przy 181 km/h podjęto decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Kierowca został na miejscu ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że koło słowackiego Dolnego Kubina w wypadku zginął 57-letni kierowca białej Fabii Combi. Rodzice odwozili swojego syna na uczelnię. Ich podróż przerwał nieodpowiedzialny wyścig polskich kierowców.

Główny sprawca tragedii, 42-letni Marcin L. dzisiejszą decyzją sądu w Dolnym Kubinie, trafił do aresztu. Domniemany organizator imprezy, kierowca Mercedesa Łukasz K. na miejscu zdarzenia otrzymał już mandat 150 euro i nie będzie już pociągany do dalszej odpowiedzialności. Na wezwanie słowackiego sądu będzie musiał się natomiast stawić kierowca Ferrari Adam Sz., za którego macocha wpłaciła kaucję 20 tys. euro. Warto dodać, iż w przeszłości w wypadku zginęła jego rodzona matka.

Świadkowie potwierdzili, a słowacka policja dysponuje już dowodami na to, że grupę polskich piratów tworzyło pięć szybkich samochodów. Poza czarnym Porsche Cayenne, żółtym Ferrari i czarnym Mercedesem-AMG, w tej kolumnie jechały jeszcze dwa auta – Lamborghini Aventador S i czarny Ford Mustang GT. Można oczekiwać, że także kierowcy tych dwóch ostatnich pojazdów mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za nagminne łamanie przepisów.

Tabela kar za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na Słowacji

Teren zabudowany Poza terenem zabudowanym Postępowanie administracyjne Mandat karny
o 20 km/h o 30 km/h do 100 € do 50 €
o 21 do 50 km/h o 31 do 60 km/h od  150 € do 600 € od 30 € do 400 €
o ponad 50 km/h o ponad 60 km/h od 500 € do 1000 € + zakaz prowadzenia pojazdów 6 miesięcy do 3 lat od 250 € do 800 €

Słowacka policja teraz szczególnie będzie zwracać uwagę na polskich kierowców, którzy jak się okazuje, nagminnie nie przestrzegają obowiązujących w tym kraju przepisów.