Logo

Komisja Europejska wprowadzi opłaty za wszystkie drogi od 2014 roku

Robert Rybicki
Robert Rybicki
Dodaj w Google
Jeden z projektów przewiduje wprowadzenie opłat za korzystanie ze wszystkich dróg utwardzonych, co będzie monitorowane przez specjalne urządzenia zamontowane w każdym samochodzie wyprodukowanym po 2014 roku.
Według projektu Komisji Europejskiej każdy nowy samochód, który zostanie wyprodukowany po 1 stycznia 2014 roku powinien być fabrycznie obowiązkowo wyposażony w nadajnik GPS, który będzie przekazywał informacje do centralnego komputera naliczającego opłaty drogowe. Nie rozwiązano natomiast jeszcze systemu ściągania należności.
Logo

Czytaj nas częściej w Google

Dodaj w Google
Właściciele starszych aut będą musieli obowiązkowo do 31 grudnia 2013 roku w takie urządzenia wyposażyć swoje pojazdy. Jak się szacuje koszt takiego urządzenie nie powinien przekroczyć 50 euro.
Natomiast opłata za 1 km przejazdu drogą lokalną i krajową będzie kosztował w przeliczeniu 10 gr. Identyczne opłaty będą obowiązywały we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Po podwyżce cen paliw to kolejny cios w polskich kierowców.
Dodano 2.04.2011: Jak najszybciej spieszymy donieść, że powyższa informacja jest tylko prima apirilisowym żartemredakcji Autoinfo.pl! Nie ma planów wprowadzenia opłat za korzystanie ze wszystkich utwardzonych dróg.
Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki
Powiązane tematy:DrogiopłatyWiadomości

To jest materiałPremium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytajsłuchajskracaj

Dołącz do premium
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak.Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI.Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!