• Łada szykuje własne GTI na bazie popularnego modelu Vesta. Najmocniejsza odmiana zyskała nazwę Sport
  • Usportowiona odmiana Łady otrzymała wzmocniony układ hamulcowy, obniżone zawieszenie oraz 17 calowe koła
  • Producent jeszcze nie zdradza danych technicznych. Najprawdopodobniej pod maską pojawi się wzmocniony silnik benzynowy o pojemności 1.8 l.

Oto GTI po rosyjsku. Łada przygotowuje się do premiery najmocniejszej odmiany jednego z najpopularniejszych modeli w swojej gamie: Vesta. Wyjątkowa wersja samochodu nazwana Vesta Sport pojawi się na zbliżającym się salonie samochodowym w Moskwie. Zanim to jednak nastąpi, Łada zdradza pierwsze szczegóły.

Rosjanie twierdzą, że Vesta Sport to „nowy poziom energii”. Niestety Łada nie zdradza, co znajdzie się pod maską nowej wersji. Według rosyjskich mediów Vesta Sport otrzyma wzmocnioną odmianę największego silnika, jaki jest obecnie oferowany w gamie. To benzynowy czterocylindrowy silnik 1.8 l o mocy 122 KM. W wersji Sport moc wzrośnie do ok 140 - 150 KM.

Łada chętnie chwali się tym, że samochód zgodnie z nazwą otrzymał szereg modyfikacji. Zawieszenie samochodu usztywniono (nowe amortyzatory i sprężyny) i obniżono. Prześwit Vesty zmniejszono o 16 mm. Dodano jeszcze 17 calowe felgi z niskoprofilowymi oponami, mocniejszy układ hamulcowy oraz zestaw spojlerów (ich kształt dobierano w fabrycznym tunelu aerodynamicznym w Togliatti). Przy okazji przekonstruowano tylny zderzak, w który wkomponowano chromowane końcówki dwóch rur wydechowych. Tuż obok nich znalazły się dodatkowe czarne wstawki imitujące otwory wentylacyjne. W nich ukryto standardowe czujniki parkowania.

Łada Vesta Sport
Łada Vesta Sport

Nadwozie wzbogacono o dodatkowe czarne elementy (m.in. lusterka, większe obudowy wokół świateł przeciwmgielnych, osłona chłodnicy), które mają być charakterystyczne tylko dla wersji Sport. Unikalny ma być także tylny spojler ze światłami LED wkomponowany w klapę bagażnika.

Ceny samochodu oraz szczegółowe dane techniczne mają być ujawnione dopiero podczas oficjalnej premiery samochodu. Ta będzie miała miejsce pod koniec sierpnia podczas moskiewskiego salonu MIAS, czyli Moscow International Auto Show.