Nowa Łada Vesta do sprzedaży trafiła pod koniec listopada 2015 r. , ale producent już przygotował jej wersję specjalną, która jest przeznaczona dla policji drogowej.

Wersja policyjna powstała na bazie wersji Komfort. Wyposażenie standardowe obejmuje m.in. dwie poduszki powietrzne, ABS, ESP, system wspomagający wjazd na wzniesienie, podgrzewane lusterka zewnętrzne, podgrzewane przednie fotele oraz klimatyzację.

Pierwsza dwa egzemplarze Łady Vesta testowane będę przez policje drogową w Udmurcji. Producent liczy, że po pomyślnej próbie takie auta zamówione zostaną przez rosyjska policję, która w chwili obecnej dysponuje już bardzo wysłużoną flotą samochodów.

„Przed rozpoczęciem produkcji seryjnej testowe egzemplarze Łady Vesta pokonały w różnych warunkach łącznie dystans 2 mln kilometrów. Udało się osiągnąć wysoki stopień niezawodności. Silnik powinien się dać uruchomić przy temperaturze -30 stopni Celsjusza, a zamki drzwi zostały tak skonstruowane, że nie powinno być problemu z ich otwarciem w takich ekstremalnych warunkach” – powiedział Bo Inge Andersson, prezydent AutoWAZ.