Wystawiony na sprzedaż Aston Martin V8 Vantage Volante z końca lat 80-tych z pewnością nie jest najbardziej kultowym modelem brytyjskiej marki, ale z drugiej strony wiadomo, że każde auto z logo Astona Martina i tak ma spory potencjał kolekcjonerski.

Nie inaczej jest z czerwonym egzemplarzem z kremową tapicerką skórzaną, który został wystawiony na sprzedaż przez portal Auto Trader. W tym przypadku za atrakcyjnością oferty przemawiają także dwa dodatkowe czynniki. Po pierwsze mowa o specjalnej, wzmocnionej (432-konnej) wersji, której podobno powstało tylko 78 sztuk, a po drugie jest to egzemplarz, który przez 15 lat należał do Davida Beckhama.

Podobno były gwiazdor angielskiego futbolu dość często jeździł tym samochodem, choć przebieg nie do końca to potwierdza – auto ma obecnie przejechane zaledwie 38 tys. mil. David Beckham kupił go w 2003 roku, kiedy grał jeszcze w Manchesterze United. Auto było rozpoznawalne nie tylko dzięki charakterystycznemu czerwonemu lakierowi i kremowym skórom, ale głównie dzięki tablicy rejestracyjnej DB1001. Aston Martin powędrował z najbardziej znanym skrzydłowym świata także do Madrytu, kiedy piłkarz podpisał kontrakt z tamtejszym Realem.

Dopiero w 2018 roku Beckham pozbył się auta. Trafiło teraz ponownie do sprzedaży. Oferuje je Aston Martin Works, oddział brytyjskiego producenta samochodów zajmujący się dziedzictwem historycznym marki z siedzibą w byłej fabryce Newport Pagnel w Walii. Cena Astona Martina V8 Vantage Volante to „jedyne” 445 tys. funtów.

Aston Martin V8 Vantage Volante - dane techniczne

Opisywany Aston Martin V8 Vantage Volante z 1988 roku to wersja X-Pack ze wzmocnionym, ośmiocylindrowym silnikiem o pojemności 5,3 litra. Jednostka została uzbrojona w tłoki Cosworth i specjalny gaźnik Webera, dzięki czemu moc wzrosła do 432 KM. Po modyfikacjach maksymalna prędkość znacznie przekraczała limit 257 km/h.

Oferowany Aston Martin V8 Vantage Volante jest w idealnym stanie, był regularnie serwisowany przez byłych właścicieli, a jego przebieg to tylko 38 100 mil.