Rajdowy Lotus jest budowany zgodnie z regulaminem nowej klasy GT. Światowa Rada Sportów Motorowych FIA nie uchwaliła jednak jeszcze ostatecznego kształtu przepisów, dlatego załoga czarno-złotego Exige R-GT pojedzie z numerem „0” w Geko Ypress Rally, który odbędzie się w dniach 21-23 czerwca w okolicach miejscowości Ypres.

„Wciąż czekamy na wyjaśnienia dotyczące klasy GT, które powinny ujrzeć światło dzienne 15 czerwca na najbliższym posiedzeniu Światowej Rady Sportów Motorowych FIA” – powiedział Claudio Berro, dyrektor Lotus Motorsport.

Lotus International Team jedzie do Belgii z całym zapleczem. Ypres Rally jest pierwszą imprezą, gdzie zespół zaprezentuje się oficjalnie i będzie miał możliwość porównania czasów samochodu z konkurencją.

„Prace rozwoje Exige R-GT mają się bardzo dobrze. Ypres Rally będzie doskonałą okazją do przejechania cennych kilometrów, a także prezentacji rajdowemu światkowi tego fantastycznego samochodu” – kontynuował Berro.

Zespół w Belgii będzie dalej testować Exige R-GT. Samochód otrzymał nową ewolucję zawieszenia, poprawioną elektronikę oraz nowe opony od Michelin’a, dzięki nawiązaniu technicznej współpracy z francuskim dostawcą.

„Bardzo się cieszę ze startu w Geko Ypres Rally, nawet jeśli startujemy jako „zerówka”” – mówił Bernardo Sousa – „Udział w rajdzie na pewno pozwoli na porównywanie czasów z przyszłymi konkurentami. Podczas testów samochód był cały czas był poprawiany i z każdym kolejnym dniem odkrywałem jego wielki potencjał i nowe możliwości”.