W tym celu powołana została spółka Lotus Warszawa Sp. z o.o., odpowiedzialna za sprzedaż oraz serwis samochodów Lotus. W salonie, mieszczącym się w Warszawie przy ulicy Puławskiej, dostępne są obecnie wszystkie modele Lotus, spełniające europejskie wymogi homologacyjne - Elise, Elise CR, Evora oraz Evora S.

Oferta salonu Lotus Warszawa powiększy się w 2012 roku o kolejne modele - Elise S, który będzie można zamawiać już w styczniu, z terminem odbioru na marzec oraz o model Exige S, na zamówienie którego trzeba zaczekać do połowy przyszłego roku.

W 2013 roku do oferty marki Lotus dołączą kolejne kultowe modele. Jako pierwsza zaprezentowana zostanie druga generacja Esprit o mocy 620 koni mechanicznych. W drugiej połowie 2013 roku spodziewana jest premiera wersji Elan (1295kg, moc 450 KM), a w kolejnych latach modeli Elite (620 KM, 0-100km/h w 3,7 s) oraz całkowicie nowego Elise.

Założona przez Colina Chapmana w 1952 roku firma Lotus Cars to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych samochodów świata. Główna dewiza Chapmana, iż osiągi zależą nie tylko od mocy, a przede wszystkim masy samochodu, pozostaje aktualna po dzień dzisiejszy.

"Ubiegły rok przyniósł wzrost sprzedaży samochodów marek Jaguar, Aston Martin, Land Rover (w tym Range Rover) oraz Caterham z naszego dotychczasowego portfolio. Liczymy, że kolejne lata przyniosą jeszcze większą dynamikę wzrostu i umocnią pozycję firmy w segmencie motoryzacyjnym" - powiedział prezes Andrzej Nizio.

Obecna oferta Lotusa w Polsce:

- Elise, 136 KM - od 180 tys. zł

- Elise CR, 136 KM - od 168 tys. zł

- Evora, 280 KM - od 327 tys. zł

- Evora S, 350 KM - od 380 tys. zł

Niebawem będą dostępne także modele:

- Elise S, 220 KM - od 223 tys. zł

- Exige S, 350 KM - od 358 tys. zł

My już testowaliśmy topowego Lotusa Evora S - zobacz więcej: