Paramount Group przygotowała aktualizację Maraudera o oznaczeniu Mark 2. To nowa wersja czterokołowego pojazdu pancernego, która może pochwalić się wieloma nowymi funkcjami oferującymi, zdaniem producenta, znaczące korzyści na polu bitwy oraz w walce. Paramount twierdzi, że załoga nowej wersji ma większe możliwości bojowe, a sam pojazd jest bardziej wydajny. Producent postawił też na zwiększenie wydajności produkcyjnej, co skutkuje zwiększeniem dostaw do klientów na całym świecie.

Zmiany w konstrukcji Maraudera obejmują wprowadzenie uniwersalnego kadłuba monocoque (możliwość zabudowy z kierownicą po lewej lub prawej stronie), wymiennych modułów deski rozdzielczej oraz modułowych elementów kierownicy. Teraz Marauder może z łatwością być skonfigurowany jako opancerzony transporter personelu (APC) lub jako pojazd bojowy piechoty poprzez dodanie odpowiednich systemów uzbrojenia. Firma zapewnia, że maszyna sprawdzi się podczas takich zadań jak utrzymywanie pokoju, patrol graniczny lub obrona narodowa.

Marauder Mark 2

Wielozadaniowy pojazd jest wyposażony w dwuwarstwowy pancerz, a sprawdzone i niezawodne układy napędowe pozwalają mu osiągać imponującą prędkość maksymalną 110 km/h. Producent zapewnia, że Marauder może pracować w ekstremalnych temperaturach od -20 do +50 stopni Celsjusza.

Zdaniem Paramount Group, Mark 2 oferuje najlepszą w swojej klasie ochronę przeciwminową i balistyczną dla dwuosobowej załogi w przednim kokpicie oraz dla ośmiu w pełni wyposażonych żołnierzy z tyłu. Pojazd jest wyposażony w dwuwarstwowy monocoque, zapewniający Marauderowi wyjątkową ochronę przed ładunkami wybuchowymi i minami, ale również mobilność w terenie. Bestię wyposażono ponadto w specjalnie zaprojektowane fotele przeciwwybuchowe, które chronią załogę w przypadku wybuchu bocznego lub wybuchu pod kadłubem. Maraudera można transportować drogą lotniczą na przykład na pokładzie samolotu C130 lub śmigłowca Chinook.

Od momentu powstania pojazdu, po raz pierwszy zaprezentowanego w lutym 2007 r., Paramount Group dostarcza Maraudery swoim partnerom i suwerennym rządom na całym świecie. Na liście klientów są: Azerbejdżan, Kazachstan, Republika Konga, Gabon, Malawi, Ghana, Nigeria, Mozambik i Singapur.