Czy ktoś jeszcze pamięta starą brytyjską markę MG? Firma, której historia sięga okresu międzywojennego nigdy nie zrobiła wielkiej kariery poza wyspami brytyjskimi. Chińczyków to jednak nie zniechęca. Właściciel MG, czyli chiński koncern SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) szykuje na rynek europejski kolejną nowość, która ma rywalizować m.in. z Dacią Duster. Pod marką MG wprowadzi model XS.

Samochód oficjalnie zaprezentowano podczas wystawy London Motor Show. Niestety nie zdradzono zbyt wielu szczegółów. Klienci będą mieli do wyboru dwa silniki (zapewne wersje o pojemności 1.0l i 1,5l, czego jeszcze oficjalnie nie potwierdzono), skrzynię manualną i automatyczną oraz zaawansowane zestawy multimedialne z funkcją integracji ze smartfonami Apple oraz z systemem Android. Pierwsze egzemplarze mają się pojawić u brytyjskich dealerów marki pod koniec 2017 roku. Niewykluczone, że zanim dopłyną (produkcja będzie się odbywać w Chinach, a transport drogą morską) importer ujawni cennik, szczegóły wyposażenia oraz dane techniczne.

MG XS
MG XS

Na chińskim rynku MG XS jest już oferowane. Pod zupełnie inną nazwą: ZS. Do wyboru są dwa silniki benzynowe: wolnossący 1.5 (119 KM) oraz doładowany 1.0 (125 KM). ZS występuje w kilku wersjach wyposażenia. Najbogatsze poznamy m.in. po szklanym dachu, automatycznej klimatyzacji, automatycznych światłach, tempomacie, czujnikach ciśnienia, systemie audio Arkamys i kurtynach bocznych. Najdroższe odmiany ZS podłączono także do internetu. W standardzie jest radio multimedialne z 8 calowym ekranem dotykowym oraz modemem 4G i pokładowym WiFi.  Czy podobnie będzie w Europie?

MG nie zdradziło także jeszcze żadnych planów związanych z dostępnością samochodów w pozostałych krajach Europy. Być może zatem polscy miłośnicy marki będą musieli zamówić i sprowadzić samochód z Wielkiej Brytanii.