W sobotę 23 i niedzielę 24 lipca br. odbędzie się kolejna edycja rozgrywek piłkarskich, które są spełnieniem sportowych marzeń prawie 300 dzieci z całego świata. Udział w tegorocznych Mistrzostwach potwierdziło aż 27 drużyn. Na warszawskiej murawie zagra blisko 300 zawodników z 26 krajów m.in. z Niemiec, Kolumbii, Tajlandii czy Japonii.

Rodzinna, piłkarska niedziela!

Poza rywalizacją o tytuł najlepszej na świecie drużyny futbolowej, na fanów piłki nożnej czeka znacznie więcej atrakcji! Kibice będą mieli okazję obejrzeć mecz pokazowy Polska vs Reszta Świata. Na murawie pojawią się legendy polskiej i światowej piłki: Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Radosław Gilewicz, Radosław Majdan i Tomasz Kłos. Ponadto, każdy z zawodników będzie również mógł wziąć udział w specjalnej konkurencji – ContiTest – przygotowanej zarówno dla strzelców, jak i bramkarzy. Jej uczestnicy będą musieli wykazać się celnością, trafiając do ustawionej na boisku bramki przez zawieszone na niej opony Continental. Dla wszystkich uczestników małego Mundialu Continental przygotował upominki, a dla zwycięzców nagrody specjalne.

Jednak Mały Mundial to nie tylko sportowe emocje i kibicowanie, ale przede wszystkim dobra zabawa na świeżym powietrzu, w gronie rodziny i przyjaciół. Organizator oraz sponsorzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji. Na najmłodszych czeka strefa zabaw i konkursów. Nie lada gratką dla publiczności będzie także ważący ponad pół tony tort z okazji setnych urodzin Legii.

Wsparcie Continental

Continental wspiera Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej już po raz czwarty. Firma od 2011 jest także głównym sponsorem lokalnych rozgrywek w naszym kraju oraz wspiera najlepsze drużyny piłkarskie, w skład których wchodzą wychowankowie domów dziecka z całej Polski.

„W Continental kibicujemy zespołowi Sternik Szczecin, Mistrzowi Polski i Wicemistrzowi Świata Dzieci z Domów Dziecka. W ubiegłym roku chłopcy bez problemu wygrywali z rówieśnikami z innych krajów, bo walczyli na boisku z sercem, zaangażowaniem i w duchu fair play. Jestem przekonana, że nagroda specjalna, którą otrzymała od nas drużyna, czyli wyjazd na mecz Niemcy–Polska rozegrany podczas EURO 2016, podziała wyjątkowo motywująco na zawodników, dzięki czemu będziemy świadkami pięknego widowiska. Zachęcam wszystkich do przyjścia na stadion, do kibicowania młodym piłkarzom i do dobrej zabawy!” – komentuje Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

Więcej informacji o mistrzostwach na stronie: www.nadziejanamundial.pl