Crossover ASX to najpopularniejszy w Polsce model Mitsubishi. W styczniu tego rokuzadebiutował odświeżony model 2013. Samochód wyróznia się zmodyfikowaną konstrukcją przedniej części nadwozia. Jednocześnie zmianom poddano wygląd reflektorów ksenonowych i kierunkowskazów w lusterkach oraz tylny zderzak.

W aucie z roku modelowego 2013 zastosowano nowe materiały wykończenia wnętrza, nowe chromowane elementy ozdobne przednich drzwi oraz nowe wzory tapicerki. Zmieniła się także kierownica, a zamiast obrotowego przełącznika zastosowano przycisk układu kontroli wszystkich kół (AWC). Ponadto przekonstruowane tylne zawieszenie wielowahaczowe.

Mitsubishi ASX Active bazuje na wersji Inform z benzynowym silnikiem o pojemności 1.6 litra i mocy 117 KM. Auto w specjalnej edycji wyposażono w sześcioramienne aluminiowe obręcze kół, czujniki parkowania, czujnik zmierzchu i LED-owe światła do jazdy dziennej. Wnętrze pojazdu wzbogacono o skórzaną kierownicę i pokryty skórą drążek zmiany biegów, ozdobne ramki nawiewów oraz welurowe dywaniki.

Mitsubishi ASX Active 2013 kosztuje 79 500 zł.

Foto: Auto Świat
Mitsubishi ASX Active 2013