Zgodnie z decyzją, fabryka w mieście Normal w stanie Illinois, zostanie sprzedana. Obecnie Mitsubishi poszukuje partnera strategicznego, który byłby w stanie kontynuować produkcją i tym samym zapewnić ciągłość zatrudnienia obecnej załodze.

Japoński producent definitywnie zakończy na terenie USA produkcję samochodów osobowych 30 listopada 2015 r. Obecnie produkowany jest tutaj tylko jeden model - Mitsubishi ASX (w USA znany pod nazwą Outlander Sport). Wcześniej za barmy zakładu wyjeżdżały modele Galant i Eclipse. Fabryka rozpoczęła działalność w 1988 roku jako wspólne przedsięwzięcie Mitsubishi i Chryslera, wystąpujące pod nazwą Diamond-Star Motors. Trzy lata później pełną kontrolę przejęli Japończycy.

Jeszcze kilka lat temu produkowano tutaj 200 tys. aut rocznie, ale od 2012 r. sprzedaż regularnie spadała, a w 2014 r. za bramy wyjechało już tylko 69 178 r.

W najbliższych latach Mitsubishi zamierza skupić się na produkcji samochodów osobowych w Japonii, Rosji i Azji (Tajlandia, Filipiny i Indonezja). Na rynku USA Mitsubishi zamierza jednak pozostać nadal.

Warto dodać, iż Mitsubishi będzie jedynym japońskim producentem, który nie produkuje samochodów w Europie i USA.