• Koncepcyjny Renault Trezor po raz pierwszy pokazano podczas targów Warsaw Home
  • Elektryczny samochód wyposażono w rozwiązania stosowane w bolidach Formuły E (m.in. silnik o mocy 350 KM)
  • Prezentację samochodu uświetniła ambasadorka Renault Katarzyna Glinka. Aktorka związana jest z Renault od dawna. Jej pierwszym autem było żółte Renault Megane.

Renault wybrało targi Warsaw Home na prezentację wyjątkowych atrakcji. Francuzi pokazali koncepcyjny elektryczny model Trezor oraz modelowy dom przyszłości nazwany Renault Home. „Renault Home to w pełni wyposażony dom, którego integralną częścią jest samochód koncepcyjny Renault Trezor” – wyjaśniła Agata Szczech z Renault Polska. Premierę modelowego domu uświetniła ambasadorka Renault – Katarzyna Glinka.

Znana polska aktorka jest związana z Renault od dawna. Nie tylko wspiera firmę we wprowadzaniu kolejnych modeli samochodów. Aktorka na co dzień jeździ najnowszymi modelami Renault. Katarzyna Glinka przyznała w swoich wspomnieniach, że z Renault czuje się szczególnie związana także ze względu na historię – pierwszym prywatnym autem było żółte Renault Megane Coupe. Gdy została ambasadorką marki, przesiadła się do 7-osobowego Renault Grand Scenic w najwyższej wersji wyposażenia Privilege Energy dCi 130. Aktorka dobrze wspomina także model Twizy, który testowała podczas odwiedzin Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Miała również okazję rywalizować podczas Verva Street Racing, jadąc Megane Coupe Cabriolet. Wspólnie z Aleksandrą Nieśpielak oraz Hieronimem Wroną uświetniła polską premierę nowych wersji modeli Scenic, Grand Scenic oraz Megane Grandcoupe. W trakcie tegorocznego Warsaw Home pojawiła się nie tylko przy koncepcyjnym modelu Trezor, ale także w modelowym inteligentnym domu Renault Home.

Ekspozycyjne mieszkanie przygotowano wspólnie z polskimi firmami wyposażenia wnętrz. Rust odpowiadał za kuchnię, Ramko za oświetlenie, a Mebloo za pozostałe pomieszczenia. Oczywiście najbardziej wyeksponowane miejsce przeznaczono dla samochodu, w którym zastosowano rozwiązania z bolidu Fomuły E (e.dams).

Trezor wyposażono w silnik elektryczny o mocy 350 KM (380 Nm maksymalnego momentu obrotowego) oraz system odzyskiwania energii. We wnętrzu wykorzystano ekrany dotykowe OLED pokryte szkłem Gorilla Glass stosowanym w telefonach wyższej klasy. Renault chwali się nowym systemem integracji zestawu multimedialnego ze smartfonem. Aplikacje z telefonu będzie można wyświetlać w samochodzie. Ponadto można wybrać, która z aplikacji pojawi się na ekranie umieszczonym bezpośrednio za kierownicą. Wystarczy przeciągnąć ikonę programu z jednego wyświetlacza na drugi.

Targi Warsaw Home odbyły się w dniach 6–8 października.