Rywalizacja na torze była bardzo zacięta. Valentino Rossi - jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników pojechał znakomicie. Do końca musiał jednak rywalizować z Danim Pedrosą - Hiszpan okazał się wolniejszy zaledwie o 0,175 sekundy. Lider klasyfikacji generalnej Australijczyk Casey Stoner zajął trzecie miejsce, a obrońca tytułu - Nicky Hayden był czwarty.

W klasyfikacji nadal prowadzi Australijczyk, Casey Stoner, a Valentino Rossi jest drugi.

W klasie 250 cm3 pewną niespodzianką było zwycięstwo Alvaro Bautisty z Hiszpanii na Aprilii. Wyprzedził on dwóch pretendentów do tytułu - zajmującego drugie miejsce Andreę Dovizioso z Włoch na Hondzie, a trzecie - aktualny Mistrz Świata i lider tegorocznej klasyfikacji generalnej, Jorge Lorenzo z Hiszpanii na Aprilii.

Ten ostatni ma wielkie szanse na obronę tytułu, natomiast o wicemistrzostwo bój stoczą Dovizioso i Alex de Angelis z San Marino.

Emocjonujący finisz rozegrali kierowcy w klasie 125 cm3. Zwyciężył Hector z Hiszpanii na Aprilii, który o 0,132 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Gabora Talmacsiego z Węier na Apriliai oraz Pola Espargaro z Hiszpanii także na Aprilii.

W tej klasie wszystko jest jeszcze możliwe, bowiem Talmacsi wyprzedza Faubela zaledwie o 5 punktów. o trzecie miejsce walczą jeszcze Tomoyoshi Koyama (Japonia), Lukáš Pešek (Czechy) i Simone Corsi (Włochy).

Wyniki GP Portugalii

Klasyfikacja MotoGP po GP Portugalii

Klasyfikacja w klasie 250 cm3

Klasyfikacja w klasie 125 cm3

MiejsceKierowca (Kraj)Punkty1.Gabor Talmacsi (Węgry)2092.Hector Faubel (Hiszpania)2043.Tomoyoshi Koyama (Japonia)1544.Lukáš Pešek (Czechy)1325.Simone Corsi (Włochy)1326.Mattia Pasini (Włochy)119