„Motocyklowa Niedziela” na stacjach BP to cykl 5 imprez na wybranych stacjach BP. Podczas niedzielnych spotkań wspomniane stacje będą zamknięte dla samochodów. Spotkania miłośników motocykli na stacjach BP odbędą się na wybranych stacjach BP w godzinach 11-18:

25.04 Poznań, ul. Szwajcarska 1

09.05 Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 122

16.05 Katowice, ul. Górnośląska 40

23.05 Wieliczka, ul. Krakowska 14 B (przy wyjeździe z Krakowa)

30.05 Gdynia, ul. Hutnicza 15A

Jednym z niezwykle ważnych elementów tegorocznej „Motocyklowej Niedzieli na stacjach BP” jest akcja pod hasłem „Motocykliści Mogą Więcej – I Ty możesz uratować życie”, organizowana przy współpracy z Fundacją DKMS Polska. Fundacja DKMS Polska istnieje od ponad roku i zarejestrowała już prawie 35.000 dawców, stając się największą bazą dawców komórek macierzystych w Polsce.

„W Polsce co 1,5 godziny ktoś dowiaduje się, że zachorował na białaczkę. Co drugi chory na białaczkę nie znajduje dawcy – mówi Dorota Adamska, PR Manager BP Polska. – Każdy kto pojawi się w czasie imprezy na naszej stacji, będzie mógł się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku kostnego, w bazie Fundacji DKMS Polska. Wystarczy 10 minut, aby wypełnić formularz rejestracyjny i oddać materiał genetyczny do badania. Jeśli okaże się, że nasz kod genetyczny zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Jest jednak podstawowy warunek – trzeba być zdrowym”.

Ważnym aspektem organizowanego przez BP i Castrol cyklu „Motocyklowa Niedziela” jest dyskusja na temat bezpieczeństwa motocyklistów na polskich drogach. Podczas Motocyklowych Niedziel promowane będzie aktywnie bezpieczeństwo drogowe. Organizatorzy imprez pragną zwrócić uwagę na obecność motocyklistów na drogach oraz konieczność wzmożonej ostrożności kierowców. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość nabycia cennych umiejętności oraz poszerzenia wiedzy z zakresu odpowiedzialnej jazdy.

„Motocyklowa Niedziela” to też możliwość spotkania się właścicieli motocykli i miłośników dwóch kółek z profesjonalistami z branży motocyklowej, podróżnikami, ratownikami oraz przedstawicielami policji. O tym, że motocykliści to ważni dla BP i Castrola klienci, świadczy oferta dostępna na wybranych stacjach paliw: w toaletach znajdują się takie udogodnienia jak półka na kask, w sklepie można nabyć czasopisma motocyklowe, a właściciele jednośladów regularnie korzystają z myjni bezdotykowej.

Na stacjach BP motocykliści znajdą też szeroką gamę olejów Castrol do motocykli. Program „Motocyklowych Niedziel” Doskonalenie techniki jazdy, prezentacje motocykli, akcesoriów i mody motocyklowej, jazdy testowe, pokazy kaskaderskie, dla spragnionych przygód - relacje z wypraw motocyklowych, opowieści podróżników i pokazy zdjęć, a dla pasjonatów motocyklowej rozrywki elektronicznej - kioski Xbox – te i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich miłośników przygody i fanów motocykli.

Stunt Show

Podczas imprez odbędą się pokazy jazdy na motocyklu w wykonaniu czołowego polskiego zawodnika reprezentującego stunt, a także wyścigi motocyklowe - Adriana Paska, który znalazł się w złotej trójce zwycięzców najważniejszych krajowych zawodów. Adrian startuje również w zawodach międzynarodowych. Drugim zawodnikiem będzie Młody 125. Oprócz możliwości zobaczenia ekscytujących pokazów, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, na czym polega stunt, jak nazywają się poszczególne triki oraz jak zawodnicy dbają o bezpieczeństwo w trakcie uprawiania tego sportu.

Bezpłatna hamownia

Wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z hamowni motocyklowej i sprawdzić moc swojej maszyny. Po wykonaniu analizy diagnostycznej, każdy otrzyma wykres przedstawiający charakterystykę pracy silnika.

Kursy pierwszej pomocy

Wykwalifikowani ratownicy motocyklowi z Fundacji R2 zaprezentują, jedyny w Polsce, fabryczny motocykl-karetkę oraz pokażą, jak udzielić pierwszej pomocy i jak postępować na miejscu wypadku. Odpowiedzą także na wszelkie, nurtujące motocyklistów, pytania dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy.

Przedstawiciele policji opowiedzą, jak bezpiecznie jeździć motocyklem i udzielą porad prawnych dotyczących przepisów ruchu drogowego.

Custom Bikes

BP nagradza pasjonatów – organizatorzy szczególne zaproszenie na „Motocyklową Niedzielę” kierują do wszystkich właścicieli motocykli customowych. W każdym z miast, w których odbywa się „Motocyklowa Niedziela”, na posiadaczy pięciu najciekawszych motocykli customowych czekają niespodzianki.

Motocyklowa niedziela na stacjach BP Foto: Auto Świat
Motocyklowa niedziela na stacjach BP