Czesi zadbali o to, aby ich SUV był cały czas podłączony do sieci. Dzięki temu jest w stanie m.in. w czasie rzeczywistym sczytywać informacje dotyczące korków, obraz ze standardowej mapy zastąpić zdjęciami z serwisu Google Earth, a cel wskazać bardzo konkretnie za sprawą Google Street View.

Podłączenie do sieci to też aktualne informacje. Kierowca za sprawą serwisów Skoda Online będzie mógł poznać aktualną prognozę pogody w miejscu docelowym, dowiedzieć się ile kosztuje postój na pobliskim parkingu oraz pozna ceny paliw na przydrożnych stacjach. Warto w tym momencie zaznaczyć, że serwisy internetowych informacji przez pierwszy rok eksploatacji są darmowe dla nabywców nowego Kodiaqa.

Opieka nad kierowcą to nie tylko system ułatwiający dotarcie do celu, ale także umożliwiający uzyskanie pomocy w razie pojawienia się sytuacji kryzysowej. Za każdym razem gdy w aucie wypalą poduszki powietrzne, Skoda Kodiaq automatycznie wezwie służby ratunkowe. Do zgłoszenia dołączy oczywiście dokładną lokalizację pojazdu. eCall pomoże także w przypadku awarii. Komunikator wysyła do centrali dane dotyczące warunków pracy auta odczytane z komputera i informuje o usterce.

Trzecim filarem Skody Kodiaq jest aplikacja pozwalająca na zdalne sterowanie autem. Program jest w stanie przekazać do nawigacji wcześniej zaplanowaną trasę oraz poinformuje właściciela o tym, że dodatkowy kierowca porusza się pojazdem w nieprawidłowy sposób (np. zbyt szybko).

Ważnym działem prac była też multimedialność. Standardowo każdy Kodiaq będzie wyposażany w radio posiadające 6,5-calowy ekran dotykowy. Za dopłatą dostępny jest system oferujący wyświetlacz 8-calowy oraz kilka ciekawych funkcji. Dla przykładu mikrofon zamontowany w przedniej części auta może wyłapać głos kierowcy i za pomocą głośników przekazać go pasażerom siedzącym w dwóch pozostałych rzędach foteli.

W przypadku radia Amundsen kierowca ma możliwość skorzystania z trybu pracy ekranu skierowanego do poruszania się w off-roadzie, ewentualnie po ciasnych parkingach. System Columbus dodaje do całości 64-gigową pamięć i napęd DVD, a Canton Sound 10 głośników o łącznej mocy na poziomie 575 watów. Skoda Kodiaq jest w stanie odbierać szybki internet LTE. Następnie w formie hotspota może dzielić się łączem z pasażerami.