Kierowcy wymagają więcej

Nawigacja ma nie tylko pomóc w jak najszybszym dojechaniu pod wskazany adres, ale również wspierać kierowcę podczas trasy. Pokazać, gdzie warto zatrzymać się, by odpocząć i posilić się podczas podróży. Wskazać, gdzie w razie problemów znaleźć najbliższy warsztat oraz gdzie opłaca się zatankować, by zaoszczędzić. Kwestię oszczędzania wziął sobie do serca producent polskiej aplikacji nawigacyjnej Yanosik.

Już od kilku lat wspiera polskich kierowców w kwestii ostrzegania ich o sytuacji na drodze, pomagając uchronić ich portfele od kosztownych mandatów. Aplikacja poza otrzymywaniem ostrzeżeń oferuje również nawigację, wyznaczającą trasę w oparciu o aktualne dane o natężeniu ruchu na drogach. Szybszy dojazd na miejsce nie jest tutaj jedyną formą oszczędzania. W ostatnim czasie w aplikacji wprowadzono także możliwość podglądu i edycji cen na stacjach benzynowych, dając kierowcom możliwość najkorzystniejszego zatankowania oraz zupełnie nowy rodzaj punktów POI w postaci... prezentów.

Po kliknięciu w ikonę prezentu pojawią się oferty i zniżki przygotowane specjalnie dla użytkowników. Z nowej możliwości mogą korzystać już posiadacze aplikacji na Androidzie, wkrótce zostanie ona wprowadzona także na pozostałe systemy.

– Yanosik początkowo był przede wszystkim legalną alternatywą dla antyradaru, ale obecnie pełni już rolę asystenta kierowcy, który nie tylko uchroni go od mandatu, ale poprowadzi go także najszybszą trasą pod podany adres i zaoferuje dodatkowe korzyści. – mówi Dawid Nowicki, Członek Zarządu, NEPTIS S.A.

– Dzięki pozyskiwaniu kolejnych partnerów, będziemy stale wbogacać aplikację o oferty dedykowane dla naszych użytkowników – dodaje Nowicki. Aplikacja jest bezpłatna, ale jej twórcom nie przeszkadza to we wprowadzaniu kolejnych funkcjonalności mających na celu maksymalne ułatwienie podróżowania i oszczędzenie pieniędzy kierowców.

Chroń portfel

Coraz częściej wymaganą od nawigacji funkcją jest uchronienie kierowcy od przykrych konsekwencji jakimi są mandaty oraz punkty karne. Baza fotoradarów obecna jest w większości nawigacji samochodowych. Przy czym trzeba tutaj uważać, by mieć pod ręką jak najbardziej aktualną bazę.

Aplikacja ma pod tym względem tę przewagę, że dane jakimi dysponuje są stale aktualizowane online. – Obecnie w systemie Yanosik znajduje się 1545 masztów fotoradarowych oraz 580 miejsc częstych kontroli drogowych – mówi Dawid Nowicki, Neptis S.A. – Oprócz tego użytkownicy są informowani na bieżąco o aktualnie odbywających się kontrolach policyjnych i ITD, wypadkach i pojazdach nieoznakowanych, znajdujących się w okolicy. – dodaje. Bez konieczności kupowania dodatkowych urządzeń, a jedynie przy użyciu telefonu, kierowcy mogą zyskać wielofunkcyjnego asystenta podróży. Biorąc pod uwagę, że telefony typu smartfon stale zyskują w naszym kraju na popularności, tendencja do szukania tanich rozwiązań nawigacyjnych na te urządzenia, będzie prawdopodobnie rosła.

– Oprócz tego użytkownicy są informowani na bieżąco o aktualnie odbywających się kontrolach policyjnych i ITD, wypadkach i pojazdach nieoznakowanych, znajdujących się w okolicy – dodaje. Bez konieczności kupowania dodatkowych urządzeń, a jedynie przy użyciu telefonu, kierowcy mogą zyskać wielofunkcyjnego asystenta podróży. Biorąc pod uwagę, że telefony typu smartfon stale zyskują w naszym kraju na popularności, tendencja do szukania tanich rozwiązań nawigacyjnych na te urządzenia, będzie prawdopodobnie rosła.