Wyczucie czasu w wykonaniu Nissana wręcz idealne, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Pandemia sprawiła, że kampery cieszą się zainteresowaniem wręcz rekordowym, i to nie tylko w Polsce, ale ogólnie na świecie. Kamper pozwala bowiem w tych trudnych czasach pojechać na urlop bez konieczności spania w (pozamykanych...) hotelach i zbliżania się do innych ludzi. A jeśli kamper jeszcze miałby napęd elektryczny, to już w ogóle byłby symbolem naszych czasów... I taki właśnie jest Nissan e-NV200 Winter Camper – to na razie koncept, ale raczej z dużymi szansami na produkcję seryjną.

Jak chwali się japoński producent w materiałach prasowych, zoptymalizowany począwszy od kół, dostosowanych do wymagających warunków terenowych, e-NV200 Winter Camper został poddany licznym zmianom tuningowym, aby lepiej radzić sobie na trudnych nawierzchniach. Terenowe opony klasy premium i zwiększony prześwit zapewniają optymalną przyczepność i większy prześwit poprzeczny podczas jazdy w błocie i śniegu, a zamontowane z przodu samochodu na belce ze wzmocnionej stali bliźniacze reflektory o jasności 5400 lumenów oferują kierowcy maksymalną widoczność, kiedy jest najbardziej potrzebna.

Nissan e-NV200 Winter Camper – pojedzie na prądzie

W szeroko dostępnej gamie oryginalnych akcesoriów Nissana znajdują się przednie i tylne błotniki, osłony progów drzwi, boczne osłony i gumowe maty, które uzupełniają arsenał akcesoriów pomocnych w warunkach terenowych, oferując ochronę i wygodę bez względu na zadania, przed którymi staniemy. Oparty na modelu e-NV200 Evalia, e-NV200 Winter Camper korzysta z inteligentnej i wydajnej technologii napędu elektrycznego Nissana. Sprawdzona jednostka napędowa dostarcza optymalnej mocy i zasięgu, zapewniając natychmiastowy moment obrotowy i liniowe przyspieszenie oraz pakiet technologii oszczędzania energii – w tym tryby B i Eco, które pozwalają na odzyskiwanie większej ilości energii podczas hamowania oraz na bardziej efektywne zarządzanie zużyciem energii.

Dla Nissana mobilność elektryczna oznacza oferowanie ekscytujących doświadczeń za kierownicą przy jednoczesnym propagowaniu świadomości naszego wpływu na środowisko” – powiedział Dmitry Busurkin, dyrektor generalny ds. sprzedaży korporacyjnej i lekkich samochodów użytkowych w Nissan Europe. „Przepełniony duchem przygody i ekscytującą mocą silnika elektrycznego, koncepcyjny van Nissan e-NV200 Winter Camper rysuje przed nami optymistyczną wizję przyszłości mobilności zeroemisyjnej. Wizja ta oraz innowacyjny zestaw akcesoriów dostępnych w standardowych modelach e-NV200 zachęci zarówno kierowców, jak i fanów przygód na świeżym powietrzu do spędzenia w przyszłości jeszcze więcej czasu na zewnątrz, za czym wszyscy tak bardzo tęsknimy”. To prawda, my też!